Ви тут:
Суспільство Україна 

Мін’юст пропонує скасувати люстрацію комуністів

Міністр юстиції Денис Малюська виступає за скасування люстрації чиновників Компартії і тих, які працювали за часів СРСР, та індивідуальний підхід для люстрації інших службовців.

Про це він заявив у своєму виступі в Конституційному суді щодо закону про очищення влади 24 червня.

За його словами, категорії, які зараз записані у законі про очищення влади, варто розділи на 3 групи. Перша стосується  люстрації чиновників Компартії і тих, які працювали за часів Радянського союзу.

“З часів Радянського Союзу сплило чимало років, і люструвати їх на 10 років абсолютно незрозуміло, неактуально й необґрунтовано, баланс інтересів явно порушено, і є втручання держави у приватне життя без державно-публічно обґрунтованого інтересу. Тому цю категорію осіб, на нашу думку, слід із закону виводити. Вони не мають бути за жодних підстав люстрованими”, – наголошує міністр.

Водночас, у новому законопроєкті про люстрацію пропонуватимуть залишити під “автоматичною люстрацією” топ-чиновників, членів уряду і керівників адміністрації президента – тобто тих осіб, які “з вірогідністю 99,9% впливали на формування державної політики у той час”.

До решти “абсолютної більшості” люстрованих чиновників, на думку Дениса Малюськи, потрібно застосовувати “індивідуальний підхід”.

“Новий законопроєкт про люстрацію передбачає створення спеціальної комісії, яка буде в індивідуальному порядку переглядати скарги люстрованих осіб і встановлювати, чи той чи інший чиновник здійснювали “якісь дії, які сприяли чи допомагали узурпації влади Януковичем чи створювали небезпеку для основ безпеки чи правопорядку держави, чи іншим чином впливали на ті незаконні цілі, боротьба з якими була задекларована законом про люстрацію”.

поширити новину: