Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Мешканці Супрунівки, Гожулів, Бутенків, Новознам’янки та Рокитянки вимагають рахуватися з ними при формуванні ОТГ

Сьогодні під адмінбудівлею Полтавської ОДА та облради зібралися близько 50 людей. Мешканці Супрунівки, Гожулів, Бутенків, Новознам’янки та Рокитянки вимагають дослухатися до їхньої думки щодо створення ОТГ. Зокрема, наголошують на добровільності об’єднання в територіальні громади.

Зокрема, мітингуючі жителі Супрунівки та Гожулів виступають проти приєднання до Полтавської ОТГ. Кажуть, довго готувалися, щоб створити свою Супрунівську ОТГ. Бути у складі Полтавської ОТГ не хочуть через побоювання, що основні ресурси зосереджуватимуться саме в центрі громади – Полтаві, а приєднані села будуть обділені.

“Ми зібралися, щоб відстояти своє право вибору, яке ми зробили ще минулого року. Починаючи з 2018 року ми готувалися згідно з нормами, проводили збори громади, обговорення і прийняли рішення, що створюємо Супрунівську ОТГ з центром у Супрунівці. Люди, які ініціювали об’єднання, це не депутати, не працівники сільської ради, не чиновники, це звичайні мешканці сіл. На нашу думку, значно ефективніше керувати невеликою громадою, коли мешканці самі вирішують, як їм бути”, – розповів житель села Гожули, підприємець Геннадій Полових.

Він також додав, що формально Супрунівська ОТГ вже була створена, проте до місцевих виборів справа так і не дійшла.

“Ми, як селом були, так і залишимося селом. У нас не буде полтавської прописки (в адміністративних межах ми так і залишимося), у нас не буде проїзд за 5 грн (бо це не реально). А відстоюванням наших інтересів займатиметься тут лише одна людина. Це буде не ефективно. З нами не хочуть спілкуватися. Зараз прийняли рішення не порадившись з нами. Переконаний, якщо громада проти, то можна внести правки у законодавство, або зробити винятки. Принаймні, слід зібрати людей і запитати їхню думку”, – додав Геннадій Полових.

Бутенківська ОТГ існує понад три роки. Проте, згідно з нормами, в ній не вистачає необхідної кількості мешканців.

“Ми приїхали, щоб відстояти збереження Бутенківської громади. У Кобеляцькому районі дали дозвіл на створення громади. Це була перша громада в районі. У нас з’явилися нові робочі місця, ми зробили освітлення, придбали комунальну техніку, побудували водогін, відкрили дитячий садок, відремонтували ФАПи. Наша ОТГ успішна, і ми маємо багато планів на майбутнє. Але нас просто “зарубали” приєднанням Бутенківської ОТГ до Білицької ОТГ. Ми не згодні з цим і хочемо, щоб Бутенківська ОТГ залишилася самостійно існувати, – говорить житель громади Іван Шевель.

Щоб не допустити приєднання, бутенківці погрожують зірвати вибори: не формувати списки, не висувати старосту та кандидатів у депутати до місцевих рад, не надавати приміщень та й взагалі не голосувати.

Рокитянська ОТГ існує три роки. Її хочуть приєднати до Білоцерківської ОТГ, бо порахували, що громада самостійно є економічно не спроможною.

“Ми ще молода громада, лише розпочинаємо працювати, але вже маємо гарні результати. Купили шкільний автобус, техніку для комунгоспу, відремонтували ФАП. У нас з бюджету вилучення становить понад 3 млн грн. То які ж ми тоді неспроможні?, – говорить заступник сільського голови Світлана Козаренко.

Обурені мешканці сподіваються, що до їхньої позиції все ж дослухаються. Дане питання сільські голови підніматимуть і на сесії Полтавської облради, яка наразі відбувається.   

Система Orphus