Ви тут:
Суспільство Україна 

Льотчики морської авіації вдосконалювали навички з техніки пілотування вдень і вночі

Льотчики морської авіації під час навчально-тренувальних польотів вдосконалювали навички з техніки пілотування. Екіпажі Мі-8 та Ан-26 здійснили вильоти й удень, і вночі.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Підтверджуючи свій професійний рівень, авіатори відпрацювали ведення повітряної розвідки, пошук “особи, що зазнала лиха”, а також десантування особового складу рятувально-пошукових десантних груп, які тренувались під час зборів.

“На фінальному етапі зборів із фахівцями та інструкторами пошуково-рятувальних і парашутно-десантних служб планувалось, що буде відпрацьовуватись десантування з великих висот, після чого особовий склад повинен був пролетіти під парашутом 15 км до вказаної цілі. Але через метеорологічні умови мусили вносити корективи та змінювати тренування, – розповідає начальник пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служби ВМС ЗС України підполковник Анатолій Глиненко. – Коли дозвіл на польоти було отримано, вирішили здійснювати складні стрибки з літака Ан-26 у складних метеорологічних умовах та вночі, коли точка приземлення підсвічується тільки аварійним маяком. Це вимагає від особового складу як навченості, так і злагодженості дій”.

Під час тритижневого збору учасники вдосконалили навички здійснення стрибків на різні майданчики, за різних погодних умов, зокрема й на водну поверхню. Особливу увагу приділяли відпрацюванню саме позаштатних ситуацій, які могли б виникнути під час повсякденної діяльності.

За словами інструкторів, підготовка спеціалістів РПДГ процес складний й довготривалий. Головне завдання таких підрозділів – це саме пошук, надання допомоги й порятунок тих, хто зазнав “лиха”. У будь-який спосіб, на будь-якій території.

dav

“Дуже рідко буває, що якась надзвичайна подія трапляється, коли світить сонечко, ідеальні погодні умови, – розповідає начальник РПДГ морської авіаційної бригади лейтенант Євген Дрьомін. – Зазвичай, це складна ситуація, коли дуже не просто дістатись до місця евакуації, й саме тоді завдання покладається на наші підрозділи”.

За словами підполковника Анатолія Глиненка, після завершенню зборів особовий склад інших підрозділів та формувань зможе навчати свій особовий склад, роз’яснювати особливість проведення саме морських рятувальних операцій.

“І хоча майже всі фахівці дуже досвідчені, а колектив злагоджений, підготовку рятувальників потрібно проводити постійно, – підсумовує Анатолій Глиненко. – Також сьогодні у нас в колективі з’явились два нові “ювіляри” – виконали 100-й та 600-й стрибки відповідно”.

Фото: Міноборони

Система Orphus