Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Кіберполіція викрила комерсантів, які виготовляли фальсифікат під марками українських брендів

Співробітники кіберполіції спільно зі слідчими Дніпропетровщини, під процесуальним керівництвом прокуратури області, викрили комерсантів у незаконному використанні торгових марок відомих українських виробників.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Кіберполіція встановила, що до протиправної діяльності причетні четверо мешканців Дніпра, які протягом 2019-2020 років у мережі Інтернет, збували сировину невідомого походження для виготовлення харчових продуктів. Сировину маскували під бренди українських виробників, використовуючи відповідні торгівельні знаки.

Основним каналом збуту був власний інтернет-магазин, через який рекламували та продавали продукцію.

Протягом 2019 року зловмисники виготовили в підпільних цехах понад 200 тонн фальсифікованої продукції на суму 16 мільйонів гривень.

Для легалізації протиправної діяльності фігуранти використовували низку підконтрольних підприємств, куди збували продукцію як готову сировину для виробництва харчових продуктів.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки, за результатами яких вилучено 25 тонн фальсифікованої продукції на загальну суму понад мільйон гривень, комп’ютерну техніку, для виготовлення підроблених етикеток, мобільні телефони, банківські картки, печатки та бухгалтерську документацію підконтрольних підприємств.

“За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знаку для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України. Наразі фігурантам вже повідомлено про підозру. Слідчі дії тривають”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Департамент кіберполіції Національної поліції України

Система Orphus