Ви тут:
Суспільство Україна 

Хто з політиків має найвищий рівень довіри українців, – соцопитування

Соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження щодо оцінки громадянами ситуації в країні, рівня довіри до політиків та електоральних орієнтацій громадян.

Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Загальна оцінка ситуації в країні

19% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 61% — що події розвиваються в неправильному напрямі. 17,5% опитаних дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Частка тих, вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становить 43,5%, що не здатна їх подолати — 17%.

Довіра до політиків

Усім політикам, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, респонденти висловлюють недовіру частіше, ніж довіру. В. Зеленський продовжує залишатися політиком з найбільш високим рівнем довіри (йому довіряють 41% опитаних), однак частка тих, хто йому не довіряє, становить 51%. Дещо нижчим є рівень довіри до Д. Разумкова (йому довіряють 32% опитаних, не довіряють 48%). Довіра до інших представників влади є значно нижчою. Так, А. Авакову довіряють 13%, не довіряють — 77%, Д. Шмигалю — відповідно 12% і 61%, І. Венедиктовій — відповідно 8% і 49,5%, А. Єрмаку — відповідно 7% і 50,5%.

Низькою також є довіра і до опозиційних політиків. Ю. Бойку довіряють 22% респондентів, не довіряють — 67%, С. Вакарчуку — відповідно 18% і 70%, П. Порошенку — відповідно 17% і 77%, Ю.Тимошенко — відповідно 14% і 79%.

Електоральні орієнтації громадян

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 20,5% серед усіх респондентів, або 30% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За «Опозиційну платформу — За життя» готові віддати свій голос відповідно 14% і 22%, за «Європейську солідарність» — відповідно 10% і 16%.

Фото: pexels

Система Orphus