Ви тут:
PROвсе Суспільство 

HBO Max видалив із каталогу фільм “Віднесені вітром” через расові теми

Нова стримінгова платформа HBO Max, яка запустилася в травні, прийняла рішення прибрати з каталогу фільм Віктора Флемінга “Віднесені вітром” 1939 року через расові теми, а також на тлі протестів у США після вбивства афроамериканця Джорджа Флойда.

Про це повідомляє 112.ua з посиланням на The Hollywood Reporter.

Поштовхом до такого рішення також стала колонка Джона Рідлі, сценариста “12 років рабства” в Los Angeles Times. Він закликав керівництво HBO Max видалити роботу Флемінга з платформи, оскільки у картини є “унікальна проблема”.

Зокрема, фільм облагороджує рабство і утиск за расовою ознакою.

“Справа не тільки в “неадекватності” репрезентації. Цей фільм прославляє довоєнний Південь і, коли не ігнорує жахи рабства, то пропонує болісно стереотипне зображення кольорових людей”, – заявив Джон Рідлі.

Представники HBO пішли на поступки, підкресливши, що “Віднесені вітром” — продукт свого часу, тому зображує деякі расові та етнічні забобони, які існували в американському суспільстві.

“Ці речі були невірні і тоді, і сьогодні, тому ми вирішили, що підтримувати цей фільм на платформі без пояснення причин або дисклеймерів було б безвідповідально”, – зазначили в НВО.

Наголошується, що фільм буде повернуто на платформу за умови, що в ньому з’являться примітки щодо “суперечливих тем”, що містяться в ньому.

“Нагадаємо, фільм “Віднесені вітром” розповідає про Громадянську війну в США, що тривала в період з 1861 по 1865 рік. Головною героїнею картини є Скарлетт О’Хара, яка намагається вижити і знайти свою любов, її зіграла актриса Вів’єн Лі”, – йдеться у повідомленні.

Фото: 112.ua

поширити новину: