Ви тут:
Суспільство Україна 

Гаубиці, системи “ГРАД”, зенітно-ракетні комплекси та танки: ОБСЄ зафіксувала на Донбасі озброєння окупантів з порушенням ліній відведення

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін продовжує фіксувати факти порушення Російською Федерацією Мінських домовленостей.

Про це інформує пресцентр штабу ООС

Також ворог продовжує мінування території в межах ділянки розведення “Петрівське”. Окрім цього, на непідконтрольних урядові України залізничних станціях представниками СММ ОБСЄ вже вкотре фіксується присутність вагонів-цистерн, ймовірно з паливо-мастильними матеріалами.

В ході виконання спостережного польоту БПЛА СММ ОБСЄ на непідконтрольних урядові України територіях, поблизу селища Новогригорівка, на полігоні біля селища Міусинськ та на злітно-посадковій смузі аеродрому в селищі Переможне Луганської області, було зафіксовано озброєння з порушенням ліній відведення, а саме:

– шість 122 мм буксируваних гаубиць Д-30 “Жаба”,
– чотирнадцять 152 мм та 122 мм самохідних гаубиць 2С3 “Акація” та 2С1 “Гвоздика”,
– чотирнадцять 122 мм реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град”,
– шість 100 мм буксируваних протитанкових гармат МТ-12 “Рапіра”,
– шістнадцять 152 мм буксируваних гаубиць Д-20 та 2А65 “МстаБ”.

Крім того, на непідконтрольних урядові України територіях на полігоні поблизу селища Мирне, на території об’єкту біля селища Хрустальний та на злітно-посадковій смузі аеродрому в селищі Переможне Луганської області БПЛА СММ виявив:

– чотирнадцять зенітних ракетних комплексів 9К35 “Стріла-10” та 9К33 “Оса”,
– сім 120 мм мінометів 2Б11 “Сани”,
– шістнадцять 122 мм самохідних гаубиць 2С1 “Гвоздика”,
– шість 100 мм буксируваних протитанкових гармат МТ-12 “Рапіра”,
– сімнадцять 122 мм буксируваних гаубиць Д-30А “Жаба”,
– тридцять один Т-64 та Т-72.

Цей же БПЛА вкотре зафіксував і щонайменше сорок бойових машин піхоти.

“УС СЦКК наголошує на тому, що в межах ділянки розведення №3 “Петрівське” на непідконтрольній урядові України території БПЛА СММ виявив і шістдесят протитанкових мін. Таку ж кількість протитанкових мін (ТМ-62) виявив і за межами даної ділянки у полі”,  -йдеться у повідомленні.

Разом з тим, здійснюючи моніторинг на залізничній станції поблизу селища Вознесенівка, спостерігачі СММ ОБСЄ помітили п’ятнадцять вагонів-цистерн. Ймовірно вони використовуються для забезпечення російських окупантів паливо-мастильними матеріалами.

“Українська сторона СЦКК засуджує ганебні дії російсько-окупаційних військ, які вкотре демонструють стійке небажання дотримуватись Мінських домовленостей та відверто нехтують взятими на себе зобов’язаннями в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи, щодо відведення важкого озброєння по всій лінії розмежування сторін. Ворог й надалі проявляє зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту та свідомо погіршує гуманітарну ситуацію на Донбасі, систематично збільшує кількість мін на існуючих мінних полях, особливо в межах ділянок розведення”.

фото: ілюстративне

Система Orphus