Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Енергоефективні заходи: як райони Полтавщини готуються до осінньо-зимового періоду

У Полтавській ОДА під головуванням першого заступника голови ОДА Дмитра Луніна відбулося засідання обласної координаційної ради з контролю за підготовкою народного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2020/21 року. Звітували Лубенський, Гребінківський, Пирятинський, Миргородський та Великобагачанський райони.

Про це повідомили у Полтавській облдержадміністрації.

Директор ОКВП «Лубнитеплоенерго» Дмитро Приймак розповів про реконструкцію котелень і двох ЦТП, які мають призвести до економії підприємства на 580 тисяч гривень у цілому. Серед проблем підприємства – заборгованість перед НАК «Нафтогаз» через різницю в тарифах за різні роки та нестача грошей для встановлення лічильників теплової енергії у 85 будинках (6 мільйонів гривень).

На нараді обговорили питання передачі котелень «Лубнитеплоенерго» з обласного підпорядкування на місцеве, адже це підприємство обслуговує не лише Лубни, а й Гребінку та Пирятин. Міські голови цих міст не проти такого рішення. Повідомили, що це питання буде винесено на розгляд сесій місцевих рад. Наступного місяця проведуть виїзну нараду з цього питання.

Також йшлося про складання плану енергоефективності комунальних підприємств Пирятинського та Великобагачанського районів, адже кошти на ці заходи не закладені.

“Якщо ми й далі будемо отоплювати великі приміщення шкіл чи інших установ, не турбуючись про заходи енергозбереження, проблеми та борги будуть тільки накопичуватися, – зауважив Дмитро Лунін. – Утеплення приміщення, модернізація тепломережі й опалення, перехід на тверде паливо. Варіантів економії може бути безліч, і плани енергоефективності мають бути в кожному районі”.

Яскравий приклад – місто Миргород. Взявши участь у програмі НЕФКО з модернізації теплового району «Авіамістечко», «Миргородтеплоенерго» замінило старі газові котли на сучасні з високим ККД, оптимізувало маршрут трубопроводів, замінило насосне обладнання котельні. Це дозволило знизити рівень навантаження в пікові години гарячого водопостачання, уникнути «перетопів». За словами першого заступника міського голови Миргорода Сергія Швайки, котельні та житлові будинки скоротили споживання теплової енергії, електроенергії та газу до 30  відсотків. Відповідно цифри в платіжках жителів у середньому знизилися на 500 гривень у місяць.

Фото: Полтавська ОДА

 

поширити новину: