Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Ексміністру Омеляну повідомили про підозру

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру у вчиненні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн.

Про це повідомляє Hromadske.ua з посиланням на НАБУ.

У НАБУ зазначили, що Міністерство фінансів України виступало проти зменшення усіх портових зборів і попереджало Омеляна, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у держбюджет.

“У підсумку, рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою”, — йдеться у повідомленні.

Там додали, що Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.

Тепер Омеляну інкримінують ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу України (“Видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах”).

Сам ексміністр каже, що ще 12 червня його запросили до НАБУ дати додаткові покази у кримінальному провадженні щодо зниження Урядом України портових тарифів і зборів на 20% у 2018 році. Однак згодом допит у НАБУ перенесли на цю п’ятницю, 19 червня.

“Незважаючи на те, що мене було запрошено на допит як свідка, детектив НАБУ намагається вручити мені підозру, що зменшення портових тарифів і зборів призвело до скорочення доходів державного бюджету і я (хоча це було колегіальне рішення Кабміну) завдав збитків державі. Це, безумовно, прецендент і тепер будь-який уряд, який полегшує тиск на бізнес, займається дерегуляцією, скорочує ЄСВ, зменшує інші податки — може бути звинуваченим у шкідництві”, — написав Омелян у Facebook.

Він також стверджує, що зниження тарифу здійснювалося для збільшення товаро/вантажопотоку і завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала у 2018-19 роках ріст більше, аніж на 20%.

Фото: Facebook

поширити новину: