Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Дві громадянки РФ спробували підкупити українських прикордонників

Прикордонники Чернігівського загону в пункті пропуску “Сеньківка” припинили дві спроби надання хабаря.

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

У першому випадку жінка з чоловіком, громадяни РФ, на автомобілі Renault російської реєстрації прямували в Україну. Під час проходження процедур контролю 60 річна жінка запропонувала прикордонному наряду 2 тисячі російських рублів за сприяння в проходженні прикордонного контролю та ввезенню в Україну авто іноземної реєстрації.

Від хабаря прикордонники відмовились, попередили жінку про кримінальну відповідальність за спробу надання неправомірної вигоди та роз’яснили їй порядок перетинання кордону України. Крім того, співробітники ВВБ “Центр” Держприкордонслужби направили повідомлення на адресу Нацполіції щодо виявлення ознак злочину, передбаченого ст. 369 ККУ “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”.

Інша громадянка РФ, 1989 року народження, мешканка Москви, теж прямувала в Україну. Під час контролю у неї не було поліса страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19. Прикордонники роз’яснили росіянці, що наявність страхового поліса при перетинанні кордону на в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства є обов’язковим, відповідно до вимог Постанови КМУ від 20 травня 2020 року № 392. Проте, іноземка вирішила, що 1 тисяча російських рублів хабаря допоможе їй перетнути кордон без поліса.

“Від такої пропозиції правоохоронці відмовились та також направили до Нацполіції повідомлення по даному факту”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ДПСУ

поширити новину: