Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Діджиталізація є одним з ключових факторів підсилення успіхів об’єднаних територіальних громад, – Мінрегіон

16 червня в Мінрегіоні відбулась зустріч з представниками Міністерства цифрової трансформації України.

Захід відбувся в  рамках проведення консультаційних зустрічей з представниками центральних органів виконавчої влади щодо розподілу і розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування (різних рівнів) за принципом субсидіарності в рамках розроблення нової редакції Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також законопроєктів щодо внесення змін до Бюджетного і Податкового кодексів України в частині фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування, повідомляють у Мінрегіоні.

Сторони обговорили децентралізацію повноважень у сфері надання адміністративних послуг, функціонування і оновлення реєстру адмінпослуг та можливості запровадження державних реєстрів актів і повноважень органів місцевого самоврядування, формування оптимальної мережі ЦНАП та розширення послуг, які будуть надаватися органами місцевого самоврядування через ЦНАП та їх підрозділи. Також визначили ключове спільне завдання щодо забезпечення і  максимального наближення послуг до жителів територіальних громад.

Діджиталізація є одним з ключових факторів підсилення успіхів об’єднаних територіальних громад під час впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Сучасні технології все більш сприяють взаємодії між владою та громадою, допомагають зробити будь-який процес зручним та незалежним від людського фактору.

Тож під час зустрічі представники Мінергіону та Мінцифри обговорили можливості наближення цифрової трансформації до вимог сьогодення, зокрема, продовження реалізації спільних напрацювань щодо електронного урядування, яке зможе значно спростити діяльність органів місцевого самоврядування. Адже в рамках розроблення нової редакції Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено запровадження державних реєстрів актів і повноважень органів місцевого самоврядування, що полегшить роботу виконавчих органів та громадян, дозволить трансформуватися під виклики суспільства та збільшити свої можливості і ресурси.

поширити новину: