Ви тут:
Суспільство Україна 

#децентралізація: як у Царичанському районі живуть 4 об’єднані громади

У рамках реформи децентралізації на території Царичанського району утворилося 4 об’єднані територіальні громади – Ляшківська, Китайгородська, Могилівська та Царичанська.

Як живуть, що уже встигли зробити та які плани мають на майбутнє, дізнавалися журналісти з Херсонської, Полтавської, Сумської, Одеської та Луганської областей у рамках прес-туру «Досвід реформ на Дніпроперовщині», організованого Харківським пресклубом за підтримки «Медійної прогпами в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Могилівська ОТГ. Провідна громада Приорілля, приваблива для життя і роботи, екологічно чиста і економічно розвинена завдяки інноваційному сільському господарству. Саме так її характеризує голова Валерій Дружко. І відразу ж розповідає, що об’єдналася громада 27 серпня 2015 року, відтоді власні доходи сільського бюджету становлять 19257,7 тис. грн.

2019 року у Могилівській ОТГ встановили національний рекорд: за ініціативи виконавчого комітету Могилівської сільської ради, учні ОКЗ «Могилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» та Могилівської філії висадили майже 600 кущів самшиту у формі національного герба України розміром 26 на 16 метрів, що майже вдвічі більше за попередній рекордний герб. Також минулоріч 28 вересня у громаді вперше відбувся масштабний Децентралізаційний щорічний фестиваль «Агрофест Я – ГІДНИЙ», що спрямований на розповсюдження інформації стосовно кооперативного руху в Україні, пропагує об’єднання та висвітлення можливостей сільськогосподарських територій щодо вирощування та збуту фруктово-ягідної, овочевої, молочної та іншої переробної сільськогосподарської продукції. 2019-го пройшов і перший фестиваль аматорської хореографії МОГИЛІВ DANCE FEST

“Спільними зусиллями нам вдається побудувати сильну спроможну громаду і забезпечити гідне та безпечне життя її мешканців. Благодатна земля, мальовничі краєвиди, є запорукою розквіту Могилівської сільської об’єднаної територіальної громади”, – зазначив Валерій Дружку.

Журналісти відвідали підприємство з іноземними інвестиціями, яке спеціалізується на виробництві гібридного насіння соняшника та кукурудзи ТОВ «Маїсадур Семанс Україна». Підприємство розташоване на території ОТГ, створене коштом французьких інвесторів, сплачує податки до місцевого бюджету та є соціально відповідальним. Оглянули також реконструйований у сучасний спортивний комплекс сільський будинок культури.

Китайгородська ОТГ. Громада була створена у 2017 році. Тут журналістів ознайомили з розвитком зеленого туризму та архітектурною пам’яткою ХVІІ сторіччя – комплексом Успенсько-Миколаївського монастиря. Відвідали й підприємство, що реалізує свою продукцію в Україні та за її межами – ТОВ «Завод сільгоспмашин».

Царичанська ОТГ. Тут журналісти поспілкувалися з селищним головою Геннадієм Сумським, який розповів про те як формується інфраструктура громади, чи якісні послуги у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства, соціального захисту. Обглянули будинок для сімей учасників АТО, який з колишньої аптеки переобладнали а одинадцятиквартирний будинок. Також журналісти відвідали приватну клініку «Сім’я», фахівці якої надають медичні послуги населенню району на найсучаснішому обладнанні.

Відвідали також Ляшківську ОТГ, ця громада найменша у Дніпропетровській області, але амбітна та самодостатня. Як саме розвиваються, як залучають інвестиції та які інфраструктурні об’єкти відновлюють, читайте на нашому сайті згодом.

Даний матеріал підготовлено в рамках престуру “Реформи очима журналістів регіональних медіа”, організованого Харківським пресклубом

  

поширити новину: