Ви тут:
Культура Суспільство 

Держкіно запрошує на “Ніч доступного кіно” разом з DZIDZIO

Держкіно долучається до ініціативи “Ніч доступного кіно” – онлайн-формату, який виник під час карантину як можливість спільного перегляду фільмів зі звукоописом для незрячих людей.

У суботу, 20 червня, незрячі люди з усієї країни зможуть переглянути короткометражки DZIDZIOFILM зі звукоописом: “Лист до Миколая”, “Ангели чудяться”, “Я їду до мами” та “Марсік”. Ці фільми будуть вперше презентовані широкому загалу у доступному для незрячих людей форматі. Крім того, “Ніч доступного кіно” дає також можливість після перегляду обговорити фільм та поспілкуватись із творчою командою чи героями стрічки, тому спеціальним гостем онлайн-події буде Михайло Хома (DZIDZIO).

“Я хочу, щоб моє кіно могли дивитись усі люди без винятку, тому дуже ціную, що короткометражки стали доступними для незрячих людей. А онлайн-формат показу дозволить незрячим людям з усіх куточків країни дивитися та сміятися разом”, – Михайло Хома (DZIDZIO).

20 червня перегляд стартує о 20:30, розмова з гостями – о 22:00. Усі зареєстровані учасники отримають лінк на платформу Takflix.com, де можна буде переглянути фільми та на Zoom-розмову з гостями.

До Zoom-розмови долучаться представники Держкіно та Підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України. Говорити будемо про те, як зробити більшість українських фільмів доступними для незрячих та нечуючих людей.

Для реєстрації на подію потрібно заповнити коротку форму https://forms.gle/3Tj6rGvUKkrmt83R6

Звукоопис до фільмів створила ініціатива “Доступне Кіно” за підтримки Українського культурного фонду. Подію організовано у рамках проєкту «Кіно для незрячих та нечуючих людей», який підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи».

Система Orphus