Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської облради закликали Верховну Раду та Президента не допустити внесення дискримінаційних змін у Виборчий кодекс України

У ході тридцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання було прийнято Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Президента України щодо недопущення внесення дискримінаційних змін у Виборчий кодекс України, ініційоване головою обласної ради Олександром Біленьким.

«Окремі норми нового Виборчого кодексу мають дискримінаційний характер, – зазначив Олександр Біленький. – Вони унеможливлюють участь малих партій та самовисуванців на місцевих виборах, що неприпустимо».

«Депутати Полтавської обласної ради глибоко занепокоєні тим, що деякі норми нового Виборчого кодексу дещо звужують коло осіб, яким гарантовано конституційне право бути обраними до органів місцевого самоврядування, однак пропоновані до розгляду Верховній Раді України зміни ще більше обмежують це право», – зазначається у Зверненні.

Депутати також наголошують, що актуальним залишається питання фінансування проведення місцевих виборів і закликають Верховну Раду України та Президента України врахувати пропозиції, які покликані забезпечити конституційне право кожного громадянина обирати, обиратися та бути обраним.

Під час пленарного засідання тридцять третьої сесії обласної ради було прийнято й інші звернення, ініційовані депутатами обласної ради, що стосувалися, зокрема, формування ряду територіальних громад на території Полтавської області, розроблення загальнодержавної програми компенсації за проїзд пільгових категорій громадян, організації пасажирських перевезень на автомобільному транспорті.

Система Orphus