Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати Полтавської облради пропонують ВРУ та Кабміну призупинити вилучення коштів із місцевих бюджетів на перерахування реверсної дотації до Державного бюджету

На тридцять третій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання обласна рада прийняла Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та Бюджетного кодексу України в частині призупинення вилучення коштів із місцевих бюджетів на перерахування реверсної дотації до Державного бюджету України, ініційоване головою обласної ради Олександром Біленьким.

Як зазначив Олександр Біленький, під час карантинних заходів бюджети Полтавщини недоотримали певну суму коштів. Для прикладу, бюджет міста Полтави – 35-38 млн грн.

«Вважаю, слід переглянути цю реверсну дотацію і зменшити реверс, тобто не вилучати кошти в громад, а дати їм можливість покрити за рахунок невеликого реверсу ті фінансові прогалини, які виникли внаслідок недоотриманих коштів», – сказав Олександр Біленький.

Депутати обласної ради наголошують, що Полтавщина уже кілька років виступає донором для інших областей, адже щороку з місцевих бюджетів області перераховуються до Державного бюджету значні суми реверсної дотації. Однак, у 2020 році надходження до місцевих бюджетів області прогнозовано суттєво зменшиться, повідомили у Полтавській облраді.

Відтак, обласна рада звернулася з пропозицією призупинити дію статті 108 Бюджетного кодексу України на 2020 рік та внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в частині розрахунку сум реверсної дотації і цим самим сприяти підтримці бюджетів місцевих громад, які теж нині перебувають у непростій фінансовій ситуації.

поширити новину: