Ви тут:
здоров’я Суспільство 

COVID-19: як спланувати безпечну подорож під час вагітності

Як спланувати безпечну подорож під час пандемії, якщо ви вагітні розповіли у Нацслужбі здоров’я.

Пандемія COVID-19 наклала суттєві обмеження на всі подорожі, особливо міжнародні. У цій ситуації уряди багатьох країн радять громадянам не ризикувати та обирати місця для відпочинку цим літом всередині країни.

Якщо ви все ж плануєте подорожувати за кордон, то слід дотримуватися рекомендацій Міністерства закордонних справ, яке публікує регулярні оновлення відповідно до розвитку ситуації в світі .

Актуальною є загальна рекомендація утриматися від подорожей за кордон на останніх тижнях вагітності. Якщо подорож неможливо відкласти, обов’язково переконайтеся, що ваша туристична страховка забезпечує покриття пологів й догляду за новонародженим на випадок, якщо ви народжуватимете за кордоном.

А в Україні медична допомога при пологах – пріоритетна безоплатна послуга, яка входить в Програму медгарантій. Для вагітних це означає вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. А також – жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. Породіллі на пологи потрібно брати лише документи, що посвідчують особу, й речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.

У будь-якому разі, підшукуючи місце для відпочинку, перевірте його відповідність нормам епідеміологічної безпеки. Обирайте місця без скупчення людей, з можливістю тримати дистанцію на пляжі, в їдальні або кафе.

Щодо транспортної безпеки, найбезпечнішим видом транспорту в період пандемії визнано приватне авто. Подорожі потягом чи літаком є безпечними за умови дотримання маскового режиму та інших правил, встановлених Урядом.

Перед плануванням подорожі обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, який спостерігає за вами під час вагітності, та візьміть до уваги його рекомендації.

поширити новину: