Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Чи поширюється COVID-19 через монети та купюри, розповіли у НСЗУ

Чи поширюється COVID-19 через монети та купюри, розповіли у Нацслужбі здоров’я.

З пом’якшенням карантину ми потрохи повертаємося до звичайного життя, користуємося транспортом та частіше ходимо в магазин.

Не завжди є можливість розрахуватися за проїзд чи товари безконтактно, тому постає питання: чи безпечні паперові гроші та монети під час пандемії?

ВООЗ ще в березні радила людям за можливості не користуватися готівкою, проте не стверджувала, що вона небезпечна чи передає коронавірус. Немає досліджень, які б довели, що гроші справді сприяють поширенню цієї інфекції.

Єдиний шлях заразитися COVID-19 через гроші та інші поверхні – одразу ж торкнутися брудними руками рота, носа чи очей.

Невідомо, як довго цей вірус може жити на грошах, хоч лабораторні дослідження вірусу грипу дозволяють припустити, що це триває від однієї години до одного дня. Життєздатність залежить від температури, вологості та наявності сонячних променів.

“Сьогодні є дуже мало доказів того, що перехід на безготівковий розрахунок може вповільнити поширення COVID-19. Тому працює стандартна рекомендація: негайно мити чи дезінфікувати руки після контакту з готівкою та будь-якими іншими предметами й поверхнями, яких торкалися інші”, – зазначають у НСЗУ.

 

Система Orphus