Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чи можна їсти морозиво у спекотну погоду, – розповіла лікар

Настала спека, яка різко збільшила попит на морозиво. При цьому більшість з нас перебувають в полоні переконань, що поїдання холодних ласощів може привести до застуди. Лікар-терапевт Ольга Кашубіна розвінчала цей міф.

“Морозиво не зможе так різко знизити температуру тіла, щоб людина постраждала від перепаду температур. Сиплість голосу пов’язана з тим, що замерзають голосові зв’язки. Це не небезпечно для здоров’я і не позначиться на самопочутті”, – запевняє лікар.

Однак часте вживання морозива дійсно може завдати шкоди здоров’ю, але зовсім не через його крижаний стан.

“Найголовніша шкода морозива – це цукор, який там міститься. За умови, що людина повністю здорова і у неї немає ніяких протипоказань до холодного, як, наприклад, якісь хвороби ясен або зубів. Коли ви їсте морозиво, варто стежити за вмістом цукру. Просто, щоб не перевищити денну норму. Якщо ви стежите за харчуванням, слід обмежувати кількість морозива. Це солодкий продукт, його варто їсти, як десерт “, – вважає Ольга Кашубіна.

Саме через великий вміст цукру морозиво шкідливе і маленьким дітям.

“Морозиво може погано позначитися на здоров’ї зубів, спровокувати карієс. Тому, як мінімум, необхідно чистити зуби після того, як ви погодуйте дитини морозивом”, – говорить терапевт.

З обережністю до морозива повинні ставитися люди з нестачею власного ферменту лактози і непереносимістю молока. Воно може викликати неприємні симптоми в кишечнику. Алергікам взагалі краще відмовитися від вживання морозива, як і всіх інших продуктів з вмістом молока, але, як правило, ці люди прекрасно інформовані про цю особливість свого організму і тому віддають перевагу замороженому льоду, а не пломбіру.

поширити новину: