Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Чутівська районна лікарня отримала апарат ШВЛ від СТОВ «Ніка» агропромхолдингу «Астарта-Київ»

Соціально-відповідальний бізнес допомагає українським медикам у боротьбі з пандемією COVID-19. Агрофірма «НІКА» неодноразово передавала засоби індивідуального захисту та дезінфектори для Чутівської райлікарні. Цього разу придбали апарат ШВЛ.

Підприємства, що входять до агропромхолдингу «Астарта-Київ», купують і передають закладам охорони здоров’я маски, захисні костюми, дезінфекційні засоби, а ще – сучасне обладнання. Серед тих, хто допомагає, і СТОВ «Ніка». Про це повідомили в ГО «Полтавщина Аграрна».

— Україна не була готова до пандемії COVID-19, тому підтримали ініціативу генерального директора «Астарта-Київ» Віктора Іванчика. З квітня надаємо допомогу лікарням, щоб люди отримували якісну медичну допомогу, — розповідає заступниця директора із земельних і соціальних питань СТОВ «Ніка» Альона Понятенко.

Апарат штучної вентиляції легень BLIZAR встановили у реанімаційному відділенні. Його використовуватимуть під час операцій та для лікування пацієнтів з тяжкою дихальною недостатністю, пневмоніями.

— Обладнання має різні режими роботи, а ще можна регулювати концентрацію кисню. Апарат мобільний, тому за потреби зможемо швидко перемістити його до іншого відділення. Також у ньому вбудована система тривог. Якщо показники пацієнта відхиляються від норми, то апарат подає звукові сигнали, — говорить лікарка-анестезіолог Чутівської райлікарні Юлія Солонцева.

Завдяки співпраці з підприємством чутівські медики мають все необхідне для боротьби з COVID-19.

— Компанія «Ніка» ще на початку пандемії одна з перших почала допомагати. Придбали два монітори пацієнта, адже такого обладнання ми не мали. Неодноразово передавали засоби індивідуального захисту, дезінфектори, пульсоксиметри. Вражені підтримкою бізнесу і вдячні їм за допомогу, — зазначає головний лікар Чутівської райлікарні Юрій Криворучко.

Подібну допомогу підприємство надало і Валківській районній лікарні, що на Харківщині. Нині там лікують хворих на коронавірусну інфекцію, а тому медики працюють у посиленому режимі.

— Ми — відповідальний бізнес і допомагаємо громадам, на території яких ведемо діяльність. Підтримуємо навчальні заклади, реалізовуємо соціальні проєкти, ремонтуємо дороги. Прагнемо, щоб в Україні всі підприємства діяли так само, — ділиться Альона Понятенко.

Загалом на боротьбу з коронавірусом «Астарта-Київ» спрямувала понад 25 млн грн. На Полтавщині агропромхолдинг надає допомогу 15 районним лікарням.

До ініціативи долучилися агрофірма «Добробут», «Астарта Прихоролля», СТОВ «Мусіївське», Глобинський переробний завод, «Полтавазернопродукт», СТОВ «Ніка», Агрофірма «ім. Довженка», Глобинський, Новооржицький та Яреськівський цукрові заводи.

поширити новину: