Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Чому Засульську ОТГ за перспективним планом приєднали до Лубен розповів експерт

28 ОТГ обласними комісіями запропоновано включити до складу міст обласного значення, оскільки такі ОТГ знаходяться в приміській зоні та мають спільну інфраструктуру з містами, а жителі цих громаду своїй більшості працюють і отримують соціальні та інші послуги в цих містах.

У Полтавській області –  Засульську ОТГ до Лубенської територіальної громади, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація“.

Експерт з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Павло Остапенко наголошує, що людям в громадах важливо, в першу чергу, мати якісні та доступні послуги, а не назва центру громади.

“Наведу приклад на Засульській ОТГ Полтавської області. Так, це велика громада, в якій проживає 16 тисяч населення. Але жителі багатьох населених пунктів цієї громади змушені були доїжджати до Засулля, центру громади, через місто Лубни. Більше того, ці мешканці і не доїжджали до Засулля, вони отримували послуги в Лубнах. То який сенс в такому об’єднанні? Кого хочемо обдурити, що таке об’єднання в інтересах мешканців громади? Тому Засульську ОТГ приєднали до міста обласного значення Лубни”, – розповів Павло Остапенко.

Більше 90 ОТГ (не 120 ОТГ, про які сьогодні голосно заявляють, що їх ліквідували) не відповідали вимогам Методики щодо основних критеріїв спроможності.  Такі громади не здатні самостійно забезпечити належний рівень надання публічних послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я.

Читайте також: Приймаємо Перспективний план Полтавщини в такому вигляді для нашої громади, як він є, – голова Мачухівської ОТГ

Щоб виправити ситуацію, при відсутності довкола необ’єднаних громад, єдиним виходом в ОДА було запропонувати в проекті перспективного плану приєднати такі громади до більш сильніших.

Щоб зрозуміліше було, про що саме йдеться, наводять окремі приклади таких громад з їх показниками у Полтавській області:  Рокитянська ОТГ (1901 житель, 181 дитина шкільного віку, 42 – дошкільного віку),

Клепачівська ОТГ (2665 жителів,  229 дітей шкільного віку 42 – дошкільного віку),

Заворсклянська ОТГ (3316 жителів, 209 дітей шкільного віку, 47 – дошкільного віку),

Покровськобагачанська ОТГ (2501 житель, 230 дітей шкільного віку, 52 – дошкільного віку),

Петрівська ОТГ (2706 жителів, 249 дітей шкільного віку, 92 – дошкільного віку).

«Можливо, є території щодо яких можна було зробити краще, але ми розуміємо, що будь-яке рішення не приймається в стерильних умовах, і це питання, яке зачіпає велику кількість людей, стейхолдерів. Ми мали максимізувати ефективність прийняття рішення, але не зробити його неможливим з точки зору прийняття. Тобто ми зробили максимально можливе рішення, щоб воно було прийняте. Зрештою, критикам варто також озвучувати, що 860 ОТГ були підсилені або збережені у своїй конфігурації, і це при тому, що тільки 804 ОТГ перебувають на прямих міжбюджетних відносинах. Тож висновок: «120 ліквідованих ОТГ», що часто зараз звучить, є міфом. Він гучний, звучить, але немає нічого спільного з тим, на що спрямована реформа: наближення послуг до людей, підвищення їх якості, розвиток інфраструктури громад, залучення інвестицій, створення нових робочих місць або, іншими словами, створення такого простору, в якому людина зможе реалізувати більшість своїх потреб. Тому зараз потрібно перестати думати виключно про наступні місцеві вибори, варто думати про наступне покоління, створення можливостей для життя і розвитку кожної людини», – зазначив радник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Нагадаємо, 13 травня Кабінет Міністрів затвердив перспективний план Полтавської області.

поширити новину: