Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому влітку люди втрачають апетит: пояснення лікарів

Втрата апетиту влітку – нормальне явище, тому не потрібно лякатися та бити на сполох. Утім, завжди цікаво, чому так відбувається.

Цілий рік у вас звірський апетит, але настає літо, і вам цікаво, куди він зник? Що саме в спекотну погоду змушує вас втрачати інтерес до їжі? Про це розповів лікар, пише maximum.fm.

Наш апетит контролює мозок. Гіпоталамус також контролює таке поняття як ситість. Він працює разом з гормоном голоду греліном (який виробляється шлунком і гіпоталамусом), розпізнаючи почуття голоду і регулюючи апетит.

Тіло людини дуже розумне і проникливе. Воно може розставляти пріоритети біологічних процесів відповідно до умов. Влітку тепло позбавляє організм вологи. Це тому, що організм намагається з усіх сил регулювати свою температуру, витісняючи воду у вигляді поту. Ось чому влітку люди зневоднені через термостатичні зміни в організмі, розповів доктор Прадіп.

Гіпоталамус, також відомий як термостат тіла. Таким чином, влітку у нього є два завдання: перше – тримати вас в прохолоді і друге – забезпечувати своєчасним харчуванням.

Тому, коли тіло намагається пітніти, гіпоталамус приділяє менше уваги вашому голоду. Це тому, що травний процес також генерує значне тепло. Тому гіпоталамус, бажаючи зменшити свою робоче навантаження, намагається придушити апетит. Ось чому ми не відчуваємо себе голодними влітку. Замість цього посилюється спрага, і ви п’єте значно більше води, ніж зазвичай. Усе це, щоб зберігати своє тіло прохолодним.

За словами лікаря, втрата апетиту – це спосіб тіла повідомити, що йому потрібно. Придушення апетиту є природним процесом. 

Фото: pexels

Система Orphus