Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому важливо провітрювати приміщення, – дослідили вчені

Звичайні заходи щодо поліпшення вентиляції будівель можуть стримати поширення коронавірусу. До такого висновку прийшли вчені з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго.

У регіонах США, де носіння масок для обличчя є обов’язковим, вдалося запобігти до 450 000 заражень, як вже встановлено. Інше дослідження показало, що поліпшення вентиляції істотно скорочує час, протягом якого знаходяться в повітрі краплі з вірусом становлять загрозу для людей. Просте відкриття вікна або дверей для провітрювання вже створює вентиляцію, яка виносить вірус геть. А в приміщеннях, де повітря застоюється, ймовірність зараження вища, бо ці краплі довше знаходяться на рівні носа і рота людей, повідомляє zdorovia.com.ua

Експерти нагадують, що після кашлю, чхання або навіть розмови в повітря виділяються дрібні краплі, що містять вірус. Найбільші з них можуть пересуватися на відстані до 2 м і далі. Однак невеликі або аерозольні частинки залишаються в повітрі кімнати на тривалий термін, повільно осідаючи на підлогу. Вчені з Сан-Дієго вивчали поведінку аерозольних часток. Вони встановили, що якщо вони наповнюють кімнату з поганою вентиляцією, то всі, хто в ній  знаходиться з часом вдихає небезпечний повітря.

Саме це пояснює історію масового зараження учасників хору штату Вашингтон, де всього один хворий на коронавірус, співаючи, заразив 52 людини. При цьому вчені підкреслюють, що для зниження небезпеки зовсім необов’язково витрачати величезні гроші на сучасні системи вентиляції. Прочинене вікно або двері вже дадуть помітний ефект. Чим частіше вентилюється або провітрюється кімната, тим нижче загроза заразитися вірусом для людей, які в ній знаходиться.

поширити новину: