Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Через створення нових районів, Полтава втратить більшу частину бюджету, – Шамота

Як повідомив у своєму Telegram-каналі секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, 18 червня у Верховній Раді України планують розглянути проект постанови №3650 “Про утворення та ліквідацію районів”.

Нагадаємо, нещодавно Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні. Згідно з проектом, на Полтавщині буде Полтавський, Миргородський, Лубенський та Кременчуцький райони.

За словами Олександра Шамоти, згідно з цією постановою повністю прибирається поняття міст обласного значення. Також весь ПДФО йтиме в район, а це 60-65% бюджету Полтави.

“Наповнення Полтавського бюджету на 60-65% залежить від ПДФО. В результаті прийняття постанови 3650 весь ПДФО повністю йтиме в район. Голова району – посада не виборна, його призначають. Не хочу нагадувати, що окремі Територіальні Громади об’єднувались з самого початку саме для того, щоб отримати цей податок у свої бюджети. Дороги, інфраструктура, спорт, культура, медицина і освіта – та все, що фінансується в Полтаві із міського бюджету і тільки почало ставати на ноги знову під загрозою”, – повідомив Олександр Шамота.

Разом з Асоціацією міст України мери звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та керівників політичних фракцій і груп щодо проєкту Постанови Верховної Ради України “Про утворення та ліквідацію районів”.

“Запропонували внесення змін до Бюджетного Кодексу, адже це зможе призвести до погіршення фінансового стану міст і громад внаслідок перерозподілу надходжень від ПДФО”

Система Orphus