Ви тут:
Суспільство Україна 

“Cьогодні макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає”, – міністр фінансів

Якщо б Національний банк у березні не втримав ситуацію, то курс долара міг стрибнути до 35 або 40 гривень.

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко, інформує Espreso.tv.

Він нагадав, що в держбюджеті-2020 закладений курс на рівні 30 гривень за долар.

“Ми не могли закладати інший курс, враховуючи, що бюджет формувався в березні, і на ринку були певні курсові коливання. Враховуючи, який був тренд в березні, ми взяли ще реалістично-оптимістичний курс. Курс гривні міг бути і 35, 40, якби Нацбанк вчасно не стримав своїми інструментами негативний тренд на ринку”, – сказав він.

За його словами, при фактичному курсі нижче 30 гривень за долар втрачається частина доходів від митниці, від імпортного ПДВ, який прив’язаний до курсової складової. З іншого боку з’являється певна економія на обслуговуванні боргу, яка не покриває інших втрат.

При цьому в Україні зберігається негативне сальдо торгового балансу. Офіційний прогноз сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами – мінус $8,3 млрд, нагадав міністр.

“Я не прихильник різких кроків. Але сьогодні макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає. Є, може бути, короткочасні фактори, які сприяють зміцненню. Але я б не сказав, що ми досить міцні як економіка, щоб зміцнювати свою валюту”, – сказав Марченко.

Він повідомив, що задає ці питання Національному банку.

“З точки зору економічної теорії у мене виникають певні питання, чому у нас може зміцнюватися наша національна валюта. Я їх ставлю Нацбанку: “Які макроекономічні фактори впливають на зміцнення гривні? У нас заходять в країну великі інвестиції?”” – сказав він.

Фото: Укрінформ

Система Orphus