Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Більше половини шкіл Полтавщини не мають якісного підключення до інтернету, – Мінцифри

Мінцифри вперше в Україні провело детальне дослідження підключення соціальних об’єктів до фіксованого інтернету, зокрема – шкіл. Згідно з дослідженням, 335 шкіл Полтавської області не мають якісного підключення до інтернету.

Згідно з даними на сайті osvita.ua, на Полтавщині загалом налічується 597 середніх навчальних закладів. Таким чином,  якісний інтернет відсутній у 56,11% шкіл регіону.

Метою дослідження було визначити, які українські школи підключені до оптоволоконних ліній, а які – ні, зазначають в Мінцифри.

При дослідженні використовували три джерела інформації:

● офіційна звітність навчальних закладів (ЗНЗ);

● опитування об’єктів соціальної інфраструктури;

● результати тендерних процедур за 2019–2020 роки.

“При визначенні наявності оптоволоконного підключення брали до уваги не тільки технологію, а й швидкість з’єднання, яка притаманна винятково волоконно-оптичним технологіям. Вона мала становити не менше 30 Мбіт/с. Але якщо йдеться про цілі Мінцифри, то для того, щоб учням та вчителям отримувати необхідний для навчального процесу контент та ефективно працювати онлайн, необхідно не менше 100 Мбіт/с. До речі, це відповідає ініціативі Європейського Союзу Gigabit Society. Зрозуміло, що деякі школи, які розташовані здебільшого у великих містах, можуть дозволити собі підключитись до швидкісного інтернету коштом місцевого бюджету. Але існують тисячі шкіл по всій країні, які потребують допомоги держави у цьому питанні”, – зазначають дослідники.

Протягом 2019–2020 років були проведені тендери на підключення до інтернету та прокладання локальних мереж майже у 10 тис. українських шкіл.

Але, незважаючи на це, за даними дослідження, ситуація й досі не дуже втішна:

Всього шкіл в Україні – 16 317. Мають підключення до інтернету за допомогою оптоволоконних технологій – 9 773 (60%). Не мають – 6 544 (40%).

Для вдосконалення дослідження розробили інтерактивну мапу, де можна знайти будь-яку українську школу та перевірити дані щодо підключення. Скористатись мапою можна на сайті за посиланням.

Наразі Мінцифри активно займається розробленням Національного плану розвитку широкосмугового доступу до інтернету (ШСД). До нього обов’язково будуть внесені й школи, що не мають такого підключення.

Відомо, що оператори не заходять у невеличкі села через високий термін окупності таких інвестицій.

поширити новину: