Ви тут:
Суспільство Україна 

Без святкування банкетів: як працюватимуть заклади громадського харчування з послабленням карантину

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про черговий етап послаблення карантину з 5 червня. Відтоді повноцінно запрацюють заклади громадського харчування – відвідувачів прийматимуть і всередині приміщення.

Нагадаємо, з 11 травня під час першого етапу послаблення карантинних обмежень запрацювали літні майданчики кафе і ресторанів, а заклади громадського харчування працюють виключно у режимі “на виніс”.

У тимчасових рекомендаціях щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням COVID-19 від Головного державного санітарного лікаря йдеться, що всередині приміщення забороняється, зокрема, робота дитячих кімнат. А також:

– забороняється самостійний вхід відвідувачів до закладу без супроводу працівника закладу;

– забороняється проведення свят, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо, в яких беруть участь більше 10 осіб;

– забороняється приготування їжі на відкритих кухнях (окрім тих, що відгороджені від відвідувачів перегородкою);

– забороняється функціонування буфетів (окремих зон) самообслуговування, в тому числі для самостійного наливу напоїв клієнтами;

– у закладах швидкого харчування страви, напої, підноси та столові прибори повинні видаватися персоналом на прохання відвідувача.

Працівники громадського харчування повинні регулярно мити руки з милом та обробляти їх антисептиками, утримуватись від дотиків обличчя. Відвідувачі мають обробляти руки антисептиком перед входом на територію закладу громадського харчування; дотримуватись соціальної дистанції в 1,5 м, заходити до закладу та пересуватись по ньому вдягненими в захисну маску, що прикриває ніс та рота (крім часу сидіння за столом з ціллю приймання їжі  та/або напоїв).

У закладі громадського харчування:

– маркування для перебування у черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5 м;

– відстань не менше 1,5 м між сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), якщо столи не відокремлені один від одного суцільного перегородкою;

– меню розміщується для безконтактного ознайомлення біля входу або місця прийняття замовлення;

– дозволяється користуватись одноразовим посудом з картону або паперу. Прибори й кондименти до напоїв (цукор, мішалки, трубочки) мають бути в індивідуальній упаковці.

 

 

поширити новину: