Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Батьківська поминальна субота: що варто робити цього дня, а чого не можна

Сьогодні, 6 червня, Троїцька батьківська субота. Це Вселенський поминальний день напередодні великого свята Трійці, коли згадують померлих родичів і всіх християн, які жили на Землі і пішли в світ інший.

Батьківські дні – це особливі дні поминання в православному церковному календарі. Щороку батьківські поминальні дні випадають на різні дати, тому що всі вони залежать від головного християнського свята – Великодня-2020.

В цей день відбувається поминання всіх вірних померлих, тому що саме свято Трійця – Зішестя Святого Духа – знаменує собою спасіння всіх людей, у тому числі і тих, хто вже відійшов в інший світ. Адже у Бога, як кажуть священики, всі живі.

Трійця – свято з незакріпленою, плаваючою, датою. А, відтак, і дата Троїцької батьківської суботи в 2020 році буде відрізнятися від дат попередніх років. У цьому році це 6 червня.

Троїцька батьківська субота 2020 – що треба робити

Помолитися. Вдома, у церкві чи на кладовищі. Головне – щиро.

Відвідати могили рідних. Троїцька субота не забороняє прибирання на могилці, але бажано зробити це напередодні. І під час візиту потрібно не забути помолитися за душу покійного, закликають священнослужителі.

Роздати милостиню. Це необов’язково – але такі добрі справи, зроблені на честь покійних, гаряче вітаються в православ’ї.

Влаштувати поминальну трапезу. Тільки ні в якому разі не на цвинтарі. Поминальний обід готується вдома, куди і запрошують рідних. Їжа подається ситна, але проста, алкоголю – мінімум. Можна приготувати улюблені страви покійного родича.

Зробити щось з того, що за життя не встиг небіжчик. Це скоріше світський звичай, ніж церковний. Але це хороший спосіб вшанувати пам’ять людини.

Троїцька батьківська субота 2020 – що потрібно нести до церкви

У храм несуть:

– поминальну записку з іменами всіх, кого треба пом’янути;

– пожертви: будь-які продукти, крім м’ясних;

– у церковній крамниці можна придбати на пожертвування лампадне масло й/або кагор (це вино піде потім для причастя віруючих).

Троїцька батьківська субота 2020 – що не можна робити

Поминати самогубців та тих, хто не хрещений у православній вірі. Щоб вшанувати їх пам’ять – можна подати милостиню і нагодувати птахів.

Хреститися на пам’ятники, фото і монументи.

Влаштовувати банкет, пити алкоголь на кладовищі.

Залишати на могилах їжу, особливо алкоголь.

Поминати покійних злими словами, говорити про їхні недоліки та гріхи. Християнська віра велить прощати.

Лаятися і сваритися.

Система Orphus