Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Архієпископ Федір нагородив лікарів Полтавщини

У Неділю всіх святих землі Української, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір звершив Божественну Літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі Полтави.

По завершенні Богослужіння владика виголосив проповідь, у якій розкрив значення українських святих для становлення української культури та ідентичності.

“Релігійне життя – це зустріч людської душі з Христом, – сказав архієпископ Федір, – Після якої людина прагне якнайтіснішої єдності з Богом, долаючи усе на цьому шляху. Так робили українські святі і ми маємо наслідувати їх приклад. Допоки в нашому народі буде прагнення жити з Богом, доти Україна буде”.

Після проповіді владика привітав лікарів та усіх медиків з їхнім професійним святом. Він також наголосив, що сьогодні лікарі опинилися на передовій боротьби з невідомою інфекцією, жертовно, як і наші воїни, захищають нас від небезпеки. Тому, з ініціативи Предстоятеля нашої Церкви, митрополита Київського і всієї України Епіфанія, започатковано традицію відзначення Православною Церквою України жертовного служіння лікарів.

Отже, орденами святого Великомученика Пантелеймона Цілителя було нагороджено: заступника директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрія Курилка; виконувача обов’язків директора 5-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради Вячеслава Томенка; завідувача дитячого хірургічного відділення Дитячої міської клінічної лікарні Полтавської міської ради Миколу Гриценка.

По завершенні церемонії вручення орденів, було виголошено Многоліття усім лікарям Полтавщини та України.

Система Orphus