Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Апеляційний суд скасував рішення про затримання і утримання під вартою Костянтина Жеваго

Київський апеляційний суд 25 травня 2020 року скасував рішення про затримання і утримання під вартою Костянтина Жеваго, прийняте Печерським районним судом м. Києва на початку грудня 2019 року

Рішенням апеляційної інстанції встановлено, що Жеваго не перебувала і не перебуває в міжнародному розшуку, не ховався і не переховується від органів досудового розслідування і суду, а також те, що відсутні правові підстави для взяття Жеваго під варту. Про це пише “ЕспресоTV

За заявою юридичного консультанта-адвоката Жеваго, скасована постанова судді Печерського районного суду м. Києва про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно Жеваго є незаконною, прийнятою із суттєвими порушеннями Кримінального процесуального кодексу України та має всі ознаки завідомо неправосудного рішення . “Тільки що отримали рішення суду від 25 травня 2020 року, читаємо його. Більш того, суддя Печерського районного суду м. Києва, яка винесла раніше дану незаконну постанову, знаходиться на лаві підсудних за винесення нею завідомо неправосудного рішення. Очевидним є факт її залежності від слідчих ГБР і співробітників прокуратури. Чергове засідання у її справі №757 / 17434/15-к відбудеться 11.06.2020 року о 14:30 в Шевченківському районному суді м.Києва, приходьте і переконайтеся “, – додав він.

“” Крім цього, згідно з ч.2 ст.422 Кримінального процесуального кодексу України, апеляційна скарга повинна бути розглянута не пізніше, ніж через три дні після її надходження до суду апеляційної інстанції. Наша скарга була в суді на початку грудня 2019 року, а розглянута судом лише наприкінці травня 2020 року, фактично більш, ніж через 6 місяців, а не через 3 дні. Причиною грубого порушення процесуальних строків цього розгляду була систематична неявка прокурорів в судові засідання. Прокурори, участь яких згідно з ч.3 ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України обов’язкова, сім разів безпричинно або за надуманими причинами не з’являлися в суд, що має очевидні ознаки умисного затягування процесу розгляду скарги і свідчить про розуміння прокурорами незаконності рішення Печерського суду і упередженості органів досудового розслідування щодо Жеваго. Слідчі ГБР і співробітники прокуратури поводяться в цій справі, як справжні корумповані перевертні в погонах “, – зазначив юридичний консультант-адвокат.

“К. Жеваго абсолютно не причетний до інкримінованих йому протиправних діянь. Думаю, це стало очевидним навіть прокуратурі, яка підтримує обвинувачення в судах, тому прокурори і ухиляються від обов’язкової явки в суд. Протягом п’яти років вони збирали докази причетності Жеваго до скоєння протиправних діянь, але не знайшли їх. У матеріалах справи – повна відсутність доказової бази щодо Жеваго, одна белетристика. Крім того, ряд грубих процесуальних порушень і фальсифікація доказів з боку органів досудового слідства призвели до винесення незаконного рішення щодо Жеваго Печерським районним судом м.Києва.

Цього разу апеляція виправила очевидну помилку, але хто відшкодує Жеваго матеріальну та моральну шкоду, завдану незаконними діями і рішеннями органів досудового розслідування і суду? Хто понесе покарання за всі ці “художества”? Не можна залишати без покарання беззаконня і свавілля влади, яка підтримує це беззаконня, і ми це не залишимо. Адвокатура часто буває в опозиції до влади, але завжди на сторожі законності і справедливості “, – додав юридичний консультант-адвокат.

 

фото:Glavcom

Система Orphus