Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

26 червня – День кримськотатарського прапора

26 червня в Україні відзначають День кримськотатарського прапора.

Цього дня 1991 року у Сімферополі розпочав діяльність другий Курултай кримськотатарського народу, що відбувся через 74 роки після першого Курултаю, який проходив 1918 року у Бахчисараї. Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Поновлений — 30 червня 1991 року, після прийняття Україною незалежності.

Про відзначення Дня кримськотатарського прапора йдеться і на Офісі Президента України. Повідомляють, що зараз через чітку українську позицію кримські татари в нинішньому окупованому Криму зазнають переслідувань і дискримінації. А більшість кримських татар є політичними бранцями.

“В окупованому Криму через чітку проукраїнську позицію саме кримські татари зазнають переслідувань і дискримінації, кримські татари становлять більшість політичних бранців. Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, брати Абдулаєви, Емір-Усеїн Куку – всі вони є справжніми в’язнями сумління, і ми зробимо все для того, щоб вони якомога швидше повернулися додому. Сьогодні по всьому Криму в повітрі майорять кримськотатарські прапори, вони нагадують мешканцям Криму про дух свободи та єдності. Єдності в боротьбі за повернення Державного прапора України в Крим, і щоб, як колись, у Бахчисараї чи Сімферополі ми знову милувався двома стягами, що майорять один поряд з іншим”, – йдеться у повідомленні.

Традиційно, святкування Дня кримськотатарського прапора відбудуться не тільки в багатьох містах України, а й в інших країнах світу.

Тож цього дня біля будівлі Полтавської міської ради поруч з прапорами України і міста Полтави буде піднято й кримськотатарський стяг, як символи єдності та неподільності України. Заходи відбудуться під гаслом: “Два прапори – одна країна”.

поширити новину: