Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

11 червня у Полтаві презентують Стратегію протидії поширення наркоманії

Учора у Полтавській міській раді відбулося засідання робочої групи із розробки Стратегії протидії поширення наркоманії у Полтаві. Кінцевий варіант Стратегії планують презентувати 11 червня.

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Стратегію розробляють, аби систематизувати роботу по боротьбі з наркоманією в місті на 2020-2023 роки. Як говорить директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Буднікова, наразі наявна нагальна потреба у розробці подібної програми, адже випадки поширення вживання наркотичних речовин, на жаль, не зменшується, і навіть спостерігається зниження вікового порогу.

“Ускладнюється ситуація серед підлітків. Наш Центр систематично проводить профілактичні роботи при школах, коледжах, професійно-технічних закладах, але спектр поширення наркотичних засобів значно ширший. Зараз ледь не на кожному кроці можна побачити рекламу наркотиків. Тому лише профілактики у наш час замало. Має бути створена комплексна система, яка включатиме не лише профілактику, а і вчасне діагностування, лікування, надання всіх можливих та необхідних послуг, а також один із найважливіших аспектів — соціальна реабілітація, – додала Ольга Буднікова.

Проєкт стратегії протидії наркоманії у Полтаві містить такі ключові розділи:

– Первинна профілактика з протидії наркоманії та профілактики ризикованої поведінки серед дітей, підлітків та молоді;

– Вторинна профілактика для людей, що вживають наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори;

– Активізація боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів;

– Внесення відповідних змін та доповнень до міських програм.

Розробники Стратегії презентували можливі варіанти протидії поширенню вживання наркотичних речовин та наступні кроки лікування та реабілітації таких осіб.

Зокрема, на засідання представники структурних підрозділів міської ради, лікувальних закладів та громадських організацій запропонували внести зміни до проєкту програми з метою розширення спектру надання якісних послуг, своєчасної допомоги та профілактики серед населення у Полтаві.

Стратегію мають затвердити рішенням виконавчого комітету або сесії Полтавської міської ради. Після цього будуть внесені зміни до міських профільних програм з урахуванням нової Стратегії.

Система Orphus