Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

108 років тому на Полтавщині знайшли найвизначніший скарб Сходу Європи

11 червня виповнилося 108 років з часу віднайдення на території Полтавщини поблизу села Мала Перещепина знаменитого скарбу коштовних речей – т. зв. Малоперещепинського скарбу.

Про це нагадали у Полтавському краєзнавчому музеї.

Вчені датують знахідку VII століття і припускають, що вона може бути пов’язана з ім’ям засновника болгарської державності хана Кубрата.

В експозиції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського є розділ, присвячений скарбу і загалом історичній епосі, до якої він належав.

Результати пошукової праці археологів музею, їхніх колег з Києва, Одеси, Софії (Болгарія) покладені в основу документального фільму «Скарб» (реж. Л. Нестуля), презентація якого відбудеться восени цього року.

Нагадаємо, у 1912 р поблизу с. Мала Перещепина (нині село на Новосанжарщині), на лівому березі р. Ворскла випадково були виявлені коштовності, до яких входили художні вироби із золота (20 кг) й срібла (50 кг). Практично всю колекцію комплексу викупив Ермітаж (С.-Пе­тербург), де вона й зберігається донині. Лише кілька предметів з колекції Б. Ханенка та В. Щербаківсь­кого залишилися в Україні.

поширити новину: