Ви тут:
Культура Суспільство 

За підтримки Держкіно знімають фільм про традиційне українське весілля

Держкіно України презентувало офіційний постер документального фільму “Весільний спадок”. На постері – традиційний весільний образ нареченої Черкаської області, Черкаського району, села Яснозір’я.

Стрічка “Весільний спадок” – це повнометражний документальний фільм про весільні звичаї та обряди 8 областей України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької. Ми побачимо основних учасників та героїв українського весілля, традиційні обрядодійства та атрибути, автентичні костюми, почуємо весільні музику та співи.

“Весільний Спадок” є не лише унікальною збіркою невідомих до цього часу матеріалів, свідчень та реконструкцій: це ще й кіно про людей, які все своє життя займаються зберіганням та відновленням української традиційної культури. У фільмі знялись відомі історики, фольклористи, етнографи та колекціонери Марія Квітка, Роксоляна Шимчук, Олександра Сторчай, Володимир Щибря, Ігор Перевертнюк. Всі костюми, показані у фільмі, є автентичними національними строями, які ретельно зберігаються у приватних колекціях, а пісні, що звучатимуть у стрічці, є до цього часу невідомими регіональними весільними піснями, які було знайдено, записано та відтворено спеціально для цього проєкту.

Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Національний прокат фільму планується у 2020-2021 р.