Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З 11 травня в Україні та на Полтавщині пом’якшать умови карантину: що буде дозволено

Стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 

“Уряд в першу чергу зацікавлений, аби якомога швидше запустити всі сфери економіки, які призупинилися через епідемію. У своїх рішеннях ми керуємося виключно даними наших профільних спеціалістів. За їх розрахунками, передчасне зняття карантину – означає тисячі нових хворих. Не можна цього допустити”, – наголосив очільник Уряду.

За словами Прем’єр-міністра, стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину.

Денис Шмигаль повідомив, що з 11 травня будуть відкриті для відвідувань парки, сквери, зони відпочинку.

Крім того, буде дозволено працювати салонам краси, перукарням, але за певних умов, які вже розроблені і будуть представлені Міністерством охорони здоров’я України.

“Ми дозволимо роботу закладів громадського харчування на виніс. Роботу літніх майданчиків кафе і ресторанів просто неба у закладах, зареєстрованих як оператори потужності. Це дуже важлива прив’язка і можливість контролювати, в тому числі органами місцевого самоврядування”, – зазначив Денис Шмигаль.

Також, за його словами, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ.

“Дозвіл працювати при певних умовах отримають заклади побутового обслуговування населення за визначеними критеріями. Музеї, бібліотеки, тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах. Стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси, сервіс побутової техніки. Все це буде прийнято. Постанова буде опублікована і бізнес зможе бачити чітко, в яких сферах ми плануємо пом’якшення карантинних заходів з 11 травня”, – повідомив очільник Уряду.

Водночас він зазначив, що поки в Україні діють карантинні обмеження: “До 11 травня ми просимо українців дотримуватися правил. Це не тільки заклики Уряду, а і наших лікарів, які зараз фактично на передовій. Дуже важливо правильно завершувати процес карантину”.

Попередньо, МОЗ оприлюднило основні вимоги до роботи кафе і ресторанів з 11 травня:

– проведення термометрії всіх працівників перед початком робочого дня. Якщо температура виявиться вищою за 37,2 градуса — такого співробітника зобов’язані не допускати до роботи, як і людей з ознаками респіраторних захворювань;

– обслуговування в громадському харчуванні дозволяється тільки на виніс за попередніми замовленнями та/або на літніх майданчиках просто неба. У такому разі між столами повинна бути дистанція 1,5 м, а за кожним з них може розміщуватися одна або дві людини;

– на вході необхідно розмістити антисептики;

– адміністрація або персонал самі повинні контролювати і забезпечувати умови щодо запобігання чергам;

– меню має розташовуватися поруч з місцем видання замовлень, давати меню клієнтам не можна;

– замовлення повинні видавати виключно в одноразовому посуді і закритій тарі;

– працівники повинні використовувати засоби індивідуального захисту, а роботодавець має забезпечити їх п’ятиденний запас і стежити за виконанням цього правила;

– людей з групи ризику необхідно тимчасово усунути від роботи в громадському харчуванні;
перед і після відкриття, а також кожні дві години приміщення треба обробляти мийними та дезінфекційними засобами;

– місце проведення розрахунку повинно бути обладнане пристроями для безконтактної оплати, поличкою для передання замовлення без контакту з клієнтом.

З 11 травня запрацюють підприємства у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакції, логістичні підприємств а у сфері доставки паперу та друкованих видань.

Але школярі та студенти поки на заняття не повернуться, не працюватимуть і садочки.

Українці не зможуть поки що відвідувати і зони розваг в ТРЦ.

Детальніше із постановою можна ознайомитися тут.

Утім, в деяких регіонах дозволи уряду можуть переглядати місцеві органи влади.

На Полтавщині, під час першого етапу послаблення карантину, транспортне сполучення по області теж поки не відновлюватимуть. Можуть бути ухвалені й інші рішення. Про це заявив очільник Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Маємо розуміти, що з 12 травня стартує перший етап послаблення карантину. Це не повністю вихід із карантину. “Масочний режим” зберігатиметься щонайменше кілька місяців. Спостерігатимемо, як хвороба надалі проявлятиметься і чи розповсюджуватиметься. Тому наразі мова не йде про відновлення сполучення між районами. Ми демонструємо позитивну динаміку – людей, які одужали, більше, ніж тих, що захворіли. Якщо така динаміка збережеться, звісно, будемо порушувати питання про можливе відновлення транспортного сполучення. Проте з 12 травня цього не відбудеться”, – зазначив Олег Синєгубов.

Перепустки на проїзд у громадському транспорті в обласному центрі з 12 травня не скасують. Про це розповів секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

“Громадський транспорт у Полтаві продовжує працювати в режимі спецперевезення. Щоб ним скористатися категорії підприємців, яким дозволяється з 12 травня працювати, необхідно буде зайти на сайт Полтавської міської ради, оформити перепустки для своїх працівників, щоб забезпечити їх пересування містом, – роз’яснив Олександр Шамота. – Збільшуватимемо кількість транспорту, яка необхідна для забезпечення перевезення в місті. 100 відсотків комунального громадського транспорту, а це 46 тролейбусів, щоденно виходять на лінію згідно з графіком. 16 автобусів КП “Полтаваелектроавтотранс” також виходять на лінії. Додаватимемо до громадського транспорту необхідну для забезпечення перевезення пасажирів кількість авто приватних перевізників”.

Миргородська міська рада теж оприлюднила правила пом’якшеного карантину. 

Між тим, не зважаючи на пом’якшення, карантин продовжено до 22 травня.

 

Система Orphus