Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Які професії користуються попитом на ринку праці, – розповіли у Полтавському центрі зайнятості

За адміністративними даними служби зайнятості Полтавської області, протягом січня-квітня 2020 року роботодавці проінформували центри зайнятості про наявність 24,5 тис. вакансій, повідомляє pol.dcz.gov.ua.

За видами економічної діяльності: майже кожна третя на підприємствах та установах сільського, лісового та рибного господарств; переробної промисловості (16%); в оптовій та роздрібній торгівлі (14%); на підприємствах будівництва (9%); у транспорті та складському господарстві (6%).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування; на працівників сфери торгівлі та послуг; на кваліфікованих робітників з інструментом; на представників найпростіших професій та на фахівців і професіоналів.

Станом на 1 травня 2020 року у базі даних служби зайнятості Полтавської області налічувалося 2,1 тис. вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості Полтавської області містилася інформація про 1,7 тисяч пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (швачки, слюсарі, електрогазозварники електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, тощо).

Затребувані робітники з обслуговування устаткування та машин – це тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водій автотранспортних засобів, тракторист, токар тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, охоронники, кухарі тощо).

У сільськогосподарському секторі – робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, рибалки прибережного лову, тваринники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – сестер медичних, інспекторів (пенітенціарна система), бухгалтерів, провізорів, фахівців.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, робітники з благоустрою, вантажники, сторожі та прибиральники.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 6,3 тис. грн. (на відповідну дату минулого року – 5,9 тис. грн.), у 67% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед філій обласного центру зайнятості та Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці Семенівської районної філії – в середньому 10,7 тис. гривень, Глобинської районої філій – в середньому 9,3 тис. гривень, Шишацької районної філії – в середньому 8,1 тис. гривень, Горішньоплавнівської міської філії – в середньому 7,4 тис. гривень, Полтавської міськрайонної філії – в середньому 6,6 тис. гривень. В решті філіях обласного центру зайнятості середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,7 тис. грн. до 6,3 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях, для голови правління та для токара-розточувальника (по 18,0 тис. грн.), для жилувальника м’яса та субпродуктів (17,4 тис. грн.), для готувача фаршу (16,4 тис. грн.), для зуборізальника та для токара-карусельника (по 15,0 тис. грн.).

Станом на 1 травня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 25,3 тис. осіб.

Всього протягом січня-квітня 2020 року послугами служби зайнятості Полтавської області скористалися 38,9 тис. безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід 32,3% раніше були зайнятий у сільському, лісовому та рибному господарствах; 15,2% – у оптовій та роздрібній торгівлі; 15,0% – у переробній промисловості; 9,3% – у державному управлінні й обороні.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою устаткування та машин; найпростіші професії та особи без професії; працівники сфери торгівлі та послуг; законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі).