Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Які незвичайні свята відзначають у травні

По всьому світу щодня відзначається багато незвичайних свят. Перважно це свята, придумані людьми, які намагаються поглянути на життя з нестандартної точки зору, привнести більше свіжості і натхнення в повсякденну рутину або просто повеселитися. Ці свята часто засновані на речах і явищах, які більшість людей вважають тривіальними і не гідними того, щоб їм присвячувати окремий день. Але насправді, в багатьох випадках вони дійсно того варті. До вашої уваги добірка дивних свят, які припадають на другу половину травня і урізноманітнять повсякденність.  

9 травня – День травневого сонця

21 травня – День вишиванки. Відзначають в третій четвер травня. Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури. 

22 травня – День покупки музичного інструменту

24 травня – День тіари. На момент своєї появи тіарою називали перський головний убір у вигляді високої шапки. У сучасному світі тіара – трійчаста корона папи римського з хрестом зверху. А ще тіара – це коштовна, декоративна корона, яку традиційно носять жінки під час урочистих випадків, особливо якщо дрес-код – біла краватка. Сучасні дівчатка мріють про корону-тиару Рапунцель, яка особливої популярності набула завдяки екранізаціям казок братів Грімм Рапунцель і класичним лялькам Рапунцель – які скопійовані з головної героїні однойменного диснеївського мультфільму.

25 травня – Національний день танцю чечітка в США (National Tap Dance Day) – офіційне свято. Відзначається з 2004 року. Чечітка – різновид танцю, характерною особливістю якого є ритмічна ударна робота ніг.

26 травня – Всесвітній день Лінді-хоп (афроамериканський танець, що з’явився в Нью-Йорку в 1920-х – 1930-х роках).

27 травня – День целофанової стрічки. Американець Дік Дрю запатентував свій винахід – прозору клейку стрічку – скотч, виготовлену з каучуку, масел і смол на целофановій основі. Спочатку його використовували для обгортки харчових продуктів, але в роки Великої Депресії з’явилося чимало інших способів використання прозорої клейкої стрічки на роботі і вдома: від запечатування одягу до зберігання розбитих яєць. На сьогоднішній день у родині скотчів налічується понад 900 найменувань, які відрізняються за шириною, прозорістю і клейкістю, бувають прозорими і кольоровими, з написами і без них. У сучасному світі скотч використовують також для створення своєрідних картин і скульптур. У такому незвичайному вид мистецтва застосовують кольорові напівпрозорі стрічки різної ширини. 

30 травня – День «Полий квіти» (як часто ми забуваємо про це!); «Міжнародний день обіймів вашої кішки».

31 травня – Всесвітній день блондинок. У суворому світі, яким ще й досі правлять чоловіки, блондинки – героїні безлічі анекдотів, заручниці перекису водню та перукарського мистецтва, невинні жертви гламуру, володарки соляріїв і силікону, улюблениці справжніх джентльменів і власниці гіпержіночої логіки, а втім… існують на світі справжні, тобто нефарбовані, блондинки, і це переважно жительки Скандинавії та Прибалтики. Так, у Фінляндії – найбільше білявих жінок. І це прекрасно. І не такі вони вже й примітивні!

Згідно офіційної версії походження свята, його ініціаторами виступили американські блондинки-адвокати, яких колеги-чоловіки не сприймали як рівних, перешкоджали їх кар’єрному зростанню, натякаючи на низький рівень інтелекту в своїх білоголових жінок-колег. І коли блондинкам набридло постійно терпіти образливі жарти з приводу кольору волосся, вони і вирішили боротися за свої права шляхом заснування свята на свою честь. За іншою версією, свято виникло після виходу в прокат в 2001 році американської комедії «Блондинка в законі», яка і послужила поштовхом до створення свята. Через два роки воно здобуло популярність і в інших країнах.

За матеріалами Управління культури Департаменту культури, молоді і спорту Полтавської міськради