Як відновлювати освітній процес у школах в умовах карантину: рекомендації ЮНЕСКО
Із пом’якшенням карантину в світі починають готуватися до відновлення освітнього процесу в закладах освіти.
Частина країн вже відновила навчання у школах – повністю або частково, – але більшість ще готують стратегії та нормативні документи для його відновлення, йдеться на сторінці освітнього обмудсмена Сергія Горбачова у Facebook.
“Планувати процес відкриття школи необхідно розпочинати вже зараз, щоб оцінити, наскільки система освіти готова забезпечити безперервне та безпечне навчання”, – йдеться у повідомленні.
ЮНЕСКО підготувала важливий практичний документ, що містить загальні рекомендації про те, як саме розпочинати відновлення освітнього процесу та проводити підготовку для відкриття шкіл після послаблення пандемії COVID-19.
Що потрібно враховувати країнам, які планують відновлення навчання
За планування та відновлення роботи закладів освіти відповідають міністерства освіти та науки. Але вони повинні робити це за погодженням з міністерствами охорони здоров’я, соціальної політики та іншими ключовими державними і приватними установами. Стратегію повернення до навчання у школах варто зосередити на трьох головних питаннях:
- оцінити готовність системи освіти до відновлення роботи школи;
- проаналізувати, чи може система освіти забезпечити безперервне навчання;
- створити прогнозовану систему для подолання майбутніх криз.
Як відкривали школи країни, де освітній процес вже відновлено
Рішення країн, які вже відновили роботу шкіл, ґрунтувалися на трьох загальних чинниках:
- Зростання пандемії у цих країнах нижче, ніж в інших. Динаміка захворювання в країні йде на спад.
- Безпека та здоров’я учнів і педагогів є загальним пріоритетом. Органи освіти працюють спільно з органами охорони здоров’я, щоб розробити принципи охорони здоров’я для безпеки учасників освітнього процесу.
- Відкриття шкіл відбувалося поступово. Країни надавали пріоритет щодо відвідування закладів освіти за певними категоріями:
- вік (надавався пріоритет учням молодшого шкільного віку, яким важко сприймати дистанційне навчання та які не мають навичок самонавчання);
- пріоритетність навчання (наприклад, для випускників, які потребують атестації на основі іспитів, щоб перейти на вищий рівень освіти);
- рівень захворюваності у певній місцевості.
Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитись за посиланням.
Читайте також: Як освітні заклади Полтавщини виходитимуть з карантину: оприлюднили план
Нагадаємо, відкриття закладів освіти в України заплановано на третій і четвертий етапи пом’якшення карантину згідно з етапами виходу з карантину, затверджених Урядом.
Втім, нині йде мова про те, що робота дитячих садочків та відкриття закладів освіти для проведення ЗНО вже заплановані на 22 травня.
Також в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій повідомляла, що 2019-2020 навчальний рік в Україні завершиться дистанційно. А головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначав, що заклади освіти цьогоріч вже відкриються 1 вересня.