Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Виховний потенціал вишиванки: у Полтаві влаштували міжвузівську онлайн-конференцію

Кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання в живому етері Полтавського національного педуніверситету ім. В. Короленка презентувала секцію «Освітній феномен вишиванки в епоху цифровізації суспільства: регіональний контекст» на міжвузівській онлайн-конференції «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки», присвяченої всесвітньому дню вишиванки.

Міжнародний масштабний онлайн-марафон (понад 250 учасників з різних куточків світу) організований Асоціацією навчально-методичних, науково-навчальних та науково-дослідних лабораторій закладів вищої освіти України, до якої входить навчально-наукова лабораторія «Інноваційних освітніх рішень» кафедри ПНПУ. 

Із вітальним словом до освітян України звернулася очільниця психолого-педагогічного факультету, професорка, докторка педагогічних наук Наталія Сулаєва. 

Своєю доповіддю на тему «Культура носіння і дослідження вишиванки українською інтелігенцією кінця ХІХ – початку ХХ століття» кандидатка педагогічних наук, доцентка Юлія Павленко вшанувала пам’ять не просто відомих українських модників, а визначних українців, які всупереч канонам, наказам і заборонам давали вартісні національно-культурні просвітницько-виховні уроки українства. При цьому акцентувала увагу на полтавських сторінках в історії піднесення української вишиваної цінності, навела цікаві факти, зокрема про мережану сорочку Івана Франка роботи решетилівської майстрині Олени Самойлович, про унікальне дослідження «Українські орнаменти» Олени Пчілки, яка народилася в Гадячі, про дружні стосунки родин Володимира Короленка і знаної української майстрині-вишивальниці «кримської полтавки», як вона себе любила називати, Віри Роїк, котра доводилася похресницею письменникові. 

Очіьниця виховного відділу університету, кандидатка педагогічних наук, доцентка Валентина Богута познайомила учасників конференції із родзинкою святкування нинішнього Дня вишиванки в умовах оголошеного карантину. Ним став флешмоб #ПНПУ_ОРНАМЕНТ_НАЦІЇ. До заходу долучилося 105 учасників з усієї України. Справжнє Короленківське орнаментальне полотно – родинне древо – було продемонстровано під час конференції.