Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вплив смартфонів на зір: правда і міфи

Уявити собі нинішнє життє без комп’ютера, телевізора чи смартфона стало важко: вони посідають таке значиме місце у повсякденності, що відмова від них здається чимось неймовірним.

Попри всі переваги технологізації, в розвитку техніки є плюси і мінуси. До останніх можна віднести і негативний вплив на здоров’я. Зокрема, є думка, що особливо шкідливо впливають на очі смартфони. Тож варто знати про такі факти про вплив на органи зору:

Синє випромінювання від смартфонів може сильно втомлювати очі і призводити до їхнього пересихання.

Враховуючи маленький розмір екрану гаджета, навантаження на органи зору збільшуєтсья, коли ви намагаєтеся прочитати дрібний шрифт.

Середньостатистична людина проводить забагато часу зі смартфоном, що також призводить до втоми очей.

Синє випромінювання від екрану сильно подразнює рецептри сітківки і головного мозку, внаслідок чого виникають проблеми зі сном.

Знаючи перелічені факти, не можна назвати думку про шкідливість смартфонів міфом. Варто зменшувати тривалість часу, проведеного за екраном, оскільки перенапруга очей в подальшому призводить до патології рефракції: дальнозоркості, короткозорості та астигматизму.

Якщо ж не можете відмовитися від смартфона, варто носити спеціальні окуляри з блокаторами синього кольору, який наявний у випромінюванні від екрану. Оптика допоможе знизити згубний вплив гаджетів на очі.

За матеріалами Opticlub