Ви тут:
Р Суспільство 

Від чого залежить ціна бетону?

Бетон буває декількох видів, тому й ціна на нього відрізняється в залежності від:

  • Складу.
  • Марки міцності і класу.
  • Експлуатаційних характеристик.
  • Вашого місця розташування.

Давайте докладніше розглянемо кожен пункт.

Ціна залежить від складу

Ціна бетону залежить від вартості куба щебеню, води, піску і хімічних добавок, а також від вартості тонни портландцементу. Зверніть увагу на розмір зерен заповнювача. Він повинен бути 5-20 мм.

Пам’ятайте про обмеження за обсягом заповнювача для бетону. Наприклад, крупний щебінь заповнить порожнини приймального бункера наносів, тому його не можна використовувати.

Модифікатори і пластифікатори ще більше збільшують ціну на цей товар. Форміат натрію – найпоширеніша добавка в бетон. Вона підвищує вартість мінімум на 10%.

Вартість залежить від марки і класу

Чим вище марка міцності цементу, тим дорожче матеріал. Цемент визначає швидкість схоплювання і затвердіння розчину. Наприклад, М-150 виготовляється з портландцементу М-400, М-200 – з цементу М-400 або М-500 (при цьому, пропорції цементу в цьому матеріалі змінюються відповідно до маркою міцності).

Ціна залежить від характеристик

Бетон М-100 використовується як “подушка” під садові доріжки або тротуари. Це легкий бетон, його морозостійкість – всього 50 циклів.

Зовсім інша справа – М-500. Це так званий важкий бетон, і його морозостійкість – 200 циклів. Термін експлуатації досягає 150 років, а у М-100 – всього 30-50 років. М-500 використовують в більш широкій сфері:

  • Для заливки фундаменту під висотні будівлі.
  • Для спорудження мостів, дамб і гребель.
  • При будівництві тунелів метро.
  • Для спорудження військових оборонних пунктів (наприклад, бункерів).
  • При спорудженні злітно-посадкових смуг на аеродромах.

Таким чином, М-500 заслужено коштує дорожче, ніж М-100, причому в кілька разів. Чим “крутіші” технічні характеристики бетону, тим вище на нього ціна.

Ваше місце розташування теж грає роль

Ціна бетону залежить від того, де Ви живете. Вартість доставки – невід’ємна частина остаточної ціни. Якщо Ви живете в великому місті, не хвилюйтеся: тут є бетонний завод (або навіть декілька), і доставка буде дешевою.

Інший варіант – замовити цей товар в найближчому магазині будматеріалів. Головне, щоб доставка не займала кілька днів.

Якщо Ви живете в Києві, сміливо купуйте бетон в інтернет-магазині Тривіта. Доставка по всьому місту – протягом декількох годин. Ціни – найвигідніші в місті!

Система Orphus Поделиться на fb