Ви тут:
Суспільство Україна 

УІНП спростував міфи про “маршала перемоги” Георгія Жукова

Український інститут національної пам’яті оприлюднив черговий відеоролик проєкту «Війна і міф», який є додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу та присвячений періоду Другої світової війни.

Останнє відео проєкту «Війна і міф» деконструює радянський наратив про Георгія Жукова, як, «Маршала Перемоги», якого рядові бійці між собою називали «Катафалком» і «М’ясником», а пропаганда перетворила на забронзовілий ідол тоталітарної військової машини.

Георгій Жуков — постать неоднозначна і міфологізована. Культ його особи, який створили в СРСР і який продовжується в сучасній Росії, далекий від історичної правди. А самого полководця перетворено з живої людини на яскравий ярлик, який і нині використовують у політичних цілях.

Пам’ятайте, що перемозі над нацизмом ми завдячуємо мільйонам солдат й офіцерів. Неетично нівелювати їхню жертву та їхній внесок і пов’язувати перемогу з якимось одним ім’ям”, – наголошують у ролику.

Завантажити відео у високій якості можна за посиланням – https://bit.ly/3fxzutR. Воно доступне в чотирьох варіантах: українською мовою з та без субтитрів, англійською і російською мовами з субтитрами.

Система Orphus