Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА вирішували проблемні питання перевезення пільгових категорій громадян

Сьогодні, 22 травня, у Полтавській ОДА відбулась селекторна нарада з питань пільгових перевезень громадян.

На засіданні були присутні: перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, заступники голови ОДА Євген Греков, Катерина Рижеченко, директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко, т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації Сергій Марчишинець та перевізники.

“Невдовзі буде пом’якшення карантину, ситуація в області цьому сприяє, і після рішення комісії ТЕБ і НС перевізники зможуть розпочати працювати. Поміж тим, у нас є дуже болюче питання пільгового перевезення громадян. Зокрема, до нас дуже часто звертаються учасники АТО та ООС зі скаргами на порушення їх прав на пільгове перевезення. Вони мають на це право, але деякі перевізники їм відмовляють”, – зазначив Дмитро Лунін.

Наразі на Полтавщині з 2016 року працює програма, яка дозволяє оформлювати пільговим категоріям населення “іменні” та “нульові” квитки і їх вартість перевізникам компенсують з обласного бюджету. Вона допомогла стабілізувати соціальну ситуацію і вирішити питання з перевезенням пільгових категорій на міжміських та міжобласних маршрутах, але, як зазначив, Сергій Марчишинець, ця програма спрацьовує не завжди.

“В ситуації, яка склалася, ми бачимо, що не завжди принцип “іменного” квитка спрацьовує. Також треба зазначити, що у рамках програми передбачений ще і “нульовий” квиток, який зараз може і повинен отримати представник пільгової категорії. Деякі перевізники почали обмежувати права пільгових категорій населення, від того виникають конфліктні ситуації. Викликали поліцію, представників Укртрансбезпеки, вони певним чином реагували, але ситуація не змінилася”, – сказав Сергій Марчишинець.

У свою чергу перевізники зазначили, що не всі райони й ОТГ компенсують їм витрати на пільгові перевезення, що позначається на їхніх прибутках. Також вони зазначили, що існує проблема підробних пільгових документів. Коли громадянин пред’являє своє посвідчення, касир зобов’язаний надати йому пільговий квиток, перевіряти достовірність документа він не має повноважень. Це теж веде до економічних втрат. Крім того перевізники зазначили, що вони не проти перевозити пільговиків, але не більше двох осіб за рейс. Інакше це призводить до збитковості.

Підсумовуючи засідання, Дмитро Лунін зазначив, що проблемні питання пільгових категорій населення потрібно вирішити остаточно. Для цього невдовзі буде проведена зустріч представників влади, перевізників і пільгових категорій населення. Кожна сторона зможе представити своє бачення ситуації і шляхи її вирішення.

поширити новину: