Ви тут:
Суспільство 

У Полтаві хочуть створити нову обсерваторію

Відповідну електронну петицію зареєстрували на сайті міської ради Полтави.

Її автор — Михайло Іванищенко.

“Мені, як майбутньому астроному, хотілось би почати вивчення астрономії не з 11 класу, а раніше. Як на мене створення обсерваторії та гуртку з астрономії, буде гарним поштовхом для майбутніх астрономів. Знаю, у нас є обсерваторія, але вона старезна. Будь ласка, проголосуйте, для вас цей голос нічого не значить, але для майбутніх астрономів, це буде велика подія”, – йдеться у документі.

Полтавська гравіметрична обсерваторія (ПГО) — геофізичний та радіоастрономічний науково-дослідний заклад у Полтаві, філіал Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України. Заснована 1926 року з ініціативи відомого астронома і геофізика О. Я. Орлова.
Спочатку Полтавська гравіметрична обсерваторія підпорядковувалась Українській Головній палаті мір та ваг.
У 1936 р. передана Академії наук УРСР.

З 1964 р. увійшла до складу Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна як філіал цього інституту.
В 1926–1938 рр. обсерваторія виконала величезний обсяг робіт з гравіметричного картографування території України.
В результаті визначень прискорення сили тяжіння більш як в 500 пунктах була створена гравіметрична карта України, необхідна при пошуках корисних копалин. Були відкриті ряд гравітаційних аномалій, в районах яких пізніше геологами були знайдені поклади нафти і газу.

Полтавська гравіметрична обсерваторія є фундаментальним гравіметричним пунктом, зв’язаним з світовою гравіметричною мережею, на якому впродовж багатьох років виконані різними організаціями вимірювання сили тяжіння, в тому числі і абсолютні значення цієї величини.

Перейти до вмісту