Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У Новогалещинській ОТГ триває робота над розробкою Стратегії розвитку

Триває копітка робота над розробкою Стратегії розвитку Новогалещинської об’єднаної територіальної громади.

Головним куратором процесу підготовки доленосного документа є Вадим Штефан експерт з розвитку громад і територій Полтавського регіонального офісу ULEAD. Чергове засідання робочої групи відбулося в режимі онлайн. 

Цього разу обговорили попередні напрацювання. Зокрема, дещо уточнили SWOT-матрицю, детально розглянули ймовірний вплив зовнішніх чинників на «сильні» та «слабкі» сторони, «можливості» та «загрози».

Новогалещинська об’єднана територіальна громада є доволі унікальною. Свого часу вона була в числі перших ОТГ в країні, які добровільно об’єдналися із сільрад різних районів (в даному випадку – Козельщинського та Кременчуцького). Згодом добровільно приєдналася ще одна сільрада. Основною сильною стороною громади є наявність на її теренах покладів високоякісних залізистих кварцитів. Відповідно, надійним джерелом для розвитку буде розширення в найближчі роки діяльності Біланівського гірничо-збагачувального комбінату.

«Саме на період реалізації Стратегії Новогалещинської ОТГ передбачається розширення виробничої діяльності Біланівського ГЗК на території громади. Додатково це створить сотні робочих місць як безпосередньо на основних виробничих потужностях підприємства, так і у сфері інфраструктури для забезпечення підприємства – ремонтні дільниці, підрядні і субпідрядні організації тощо», – говорить Вадим Штефан.

На думку учасників робочої групи, розвиток ГЗК позитивно вплине й на розвиток малого й середнього бізнесу у сфері послуг.

Вадим Штефан акцентував увагу на врахуванні й світових економічних тенденцій. Він довів до відома членів робочої групи результати середньострокових прогнозів цін на залізорудну сировину і сталь від економістів провідних міжнародних рейтингових агентств, Міжнародного валютного фонду. Дослідники прогнозують зниження цін на залізну руду і сталь до кінця 2020 року. Разом з тим, є обнадійливі прогнози, згідно яким відновлення ринку передбачається у 2022-2023 роках. Все це безпосередньо стосується найбільшого платника податків в ОТГ – гірничозбагачувальний комбінат. Окрім цього, підприємство є головним меценатом та партнером для громади.

Важлива проблема («слабка сторона»), яка хвилює жителів Новогалещинської ОТГ та стримує її розвиток – відсутність доступу певної частини мешканців громади до якісної питної води. Учасники робочої групи обговорили можливі варіанти вирішення цієї проблеми та окреслили орієнтовну «ціну питання».

Час карантину показав, що у громаді треба активно розвивати напрямок малого бізнесу у сфері сільського господарства. Це можуть бути – молочний кооператив, невеликі переробні виробництва, виробництво сезонних овочів, фруктів, ягід

У другій половині засідання було обговорено приблизну структуру цілей Стратегії та виділено наступні напрямки:

Людський розвиток;

Інфраструктура громади;

Розвиток локальної економіки.

Саме за цими напрямками учасники робочої групи взялися готувати проекті ідеї для плану заходів Стратегії. Надалі планують також розглядати проектні ідеї. Робота триває.

Система Orphus Поделиться на fb