Ви тут:
Суспільство 

Ціна на ранню полуницю цього сезону буде рекордною, – експерти

Навіть після обвалу ціни, який стався за останні дні, вартість полуниці на ринках України все одно є значно вищою, ніж у попередні роки. 

Вищі ціни в цьому сезоні пояснюються гіршими погодними умовами – через холодну погоду та брак сонця ягода дуже погано визріває в господарствах Півдня та на Закарпатті. До того ж сезон-2020 української полуниця розпочався на тиждень пізніше, ніж рік тому – у перших числах травня.

“Урожай ранньої суниці є одним з найгірших за останні 5 років, ми це бачимо по динаміці пропозиції та цін на майданчику нашого гуртового ринку. У попередні, навіть не дуже врожайні роки, суниця починала дешевшати з перших днів продажу, а в цьому році ,через обмежену пропозицію, перші два тижні сезону ціни знижувались досить повільно, негативна динаміка посилилась лише після 15 травня”, – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар”, найбільшого у Західній Україні гуртового ринку. повідомля АгробізнесСьогодні

Так, зараз суниця гуртом пропонується по 65-75 грн/кг. У попередні сезони найвища ціна 60-65 грн/кг була зафіксована у середині травня 2019 року, а найнижча ціна 22-25 грн/кг у 2016 році.

“Вже зрозуміло, що особливістю цього сезону буде рекордно висока ціна на ранню ягоду. На жаль, не всі виробники зможуть на цьому заробити, деякі господ”рства втратили значну частину врожаю через заморозки у першій половині травня”, – додає пані Гетьман.

Цікавим є те, що у цьому році, не дивлячись на високу вартість, українська суниця доволі швидко витіснила з ринку імпортну ягоду від виробників Греції та Іспанії.