Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Справжній фурор: розповіли як «народжувався» відомий полтавський гурт

У 1991 році в Кобеляках провели перший конкурс музики «Вйо, Кобеляки», у якому взяли участь майбутні учасники гурту «The Вйо».

Більше про це на своїй сторінці у соцмережі facebook розповів журналіст Володимир Сорока.

«Ось що нагадала світлина з мого архіву… 1991 року, після «перевороту» у магдалинівській районній газеті «Шляхом Леніна», де тамтешні партійні «боси», незадоволені політикою головного редактора видання, професіонала своєї справи, зокрема публікацією матеріалів про новоспечених нуворишів, на керівну посаду посадили свого «смотрящего», цим самим за великим рахунком знищивши видання, ваш покірний слуга перебрався до сусідньої Полтавщини і став працювати у кобеляцькій районній газеті “Колос”. Там разом зі своїм колегою Ігорем Філоненком, а також тодішнім одинадцятикласником Мирославом Кувалдіним та «замутили» проведення 1-го фестивалю молодіжної популярної музики «Вйо, Кобеляки!».
Чому саме так назвали конкурс? Певно, по асоціації з назвою місцевого, тоді напівлегендарного (а нині – вже на усі 100 відсотків легендарного!) гурту «The Вйо», кістяк якого складали той-таки Мирослав Кувалдін (Джон) та Сергій Підкаура, нині – відомий український музикант, композитор та поет.
Захід вдався на всі сто. А невдозі Джона, Сергія і Ко, лауреатів конкурсу, ми делегували до сусідньої Дніпропетровщини, де проходив черговий етап всесоюзного фестивалю «Юна хвиля» (усілякі міжнародні та всесоюзні заходи тоді системно організовував і проводив мій товариш і колега, журналіст обласної молодіжки Валерій ЛЮБЧЕНКО). Виступ «The Вйо», як згодом повідав Валерій, викликав на дійстві справжній фурор…», – розповів журналіст.

The ВЙО (англ. The Vyo) — український музичний гурт. Грає у стилі поп-реґі.
Точкою відліку стилю регі в Україні можна вважати утворення гурту «The ВЙО» в місті Кобеляки, Полтавської області у 1991 році. Основу команди склали гітарист Сергій Підкаура і співак Мирослав Кувалдін. Гітарист Сергій Підкаура грав на танцях і був найбільшим музичним авторитетом в рідних Кобеляках. Саме йому в травні 1990-го, і приніс власні пісні колоритний мулат Мирослав «Джон» Кувалдін.

Протягом 10-річного існування гурту музиканти періодично розходилися, сходилися, до них приєднувались інші учасники. Урешті-решт в групі залишилися лише Мирослав Кувалдін та Сергій Підкаура. В 1995 році «The Вйо» стали лауреатом фестивалю «Червона рута» із задиркуватою піснею «Ґанджа». Гурт зайняв третє місце в жанрі танцювальної музики.
10 лютого 2018 року гурт брав участь у півфіналі Національного відбору на «Євробачення 2018» з піснею «Нґанґа», але вони не потрапили до фіналу.

Перейти до вмісту