Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Щоб реформувати первинну ланку медицини й працювати в системі, яка діє нині, потрібно було 15 років, – Віктор Лисак

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов у Полтаві ознайомився з роботою навчально-тренінгового центру, де удосконалюють свої навички  медичні працівники,  та відвідав  Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Поспілкувався з лікарями та фельдшерами.

Зокрема зазначив, що Полтавщина – єдина область, яка виплатила медикам надбавку за березень у повному обсязі.

«Медик повинен мати достойну заробітну плату і високий рівень підготовки. Єдина область, яка виплатила в повному обсязі надбавки медикам за березень – Полтавська. Ми маємо чітко розуміти, що доплати, які йшли у березні, відбувалися  за рахунок медичної субвенції. У квітні  доплати повинні йти через НСЗУ за розрахованими тарифами. Зараз Національна служба здоров’я укладає договори й починає перераховувати кошти, – сказав Максим Степанов. – Чому інші області не розрахувалися з усіма медиками? Причину з’ясовуємо. Всі кошти були перераховані до 15 квітня по всіх областях».

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак розповів про пілот, який впроваджували на Полтавщині.

«Ми почали реформувати первинну ланку медицини на прикладі Горішніх Плавнів. Було відпрацьовано схему «гроші йдуть за пацієнтом». Для того, щоб реформувати первинну ланку й працювати в такій системі , яка діє нині, потрібно було 15 років», – сказав Віктор Лисак.

Також Віктор Лисак зазначив, що на 31% зросли надходження від НСЗУ.

Система Orphus