Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Що робити, якщо в очі потрапив пісок

Пісок може потрапити в очі не лише дітям під час гри на майданчику, від цього ніхто не застрахований. Іноді неприємність трапляється і здорослими у вітряну погоду. Пісок в очах викликає не лише незручності та сльозотечу, а іноді навіть ускладнення. Як допомогти очам?

Відчувши пісок в очах, варто одразу промити сенсорний орган фізіологічним розчином. Якщо його немає, то можна спробувати водою. Тим, хто носить контактні лінзи, варто зняти оптику. Заборонено терти очі, адже подібні рухи можуть пошкодити рогівку. Не рекомендовано видаляти пісок за допомогою інструментів, або пальцями. Адже це може спровокувати зараження.
Якщо є підозри на стирання рогівки, варто звернутися до офтальмолога якнайшвидше, аби спеціаліст оглянув повіку та рогівку під яскравим світлом. Частіше лікування проходить з використанням крапель для запобігання виникнення інфекції та болю. Вже через три дні симптоми проходять. Проте, важливо бути обережним, адже глибокі подряпини іноді викликають тривалі проблеми. Краща профілактика – носити сонцезахисні окуляри на пляжі, особливо це важливо у вітряну погоду.

Що роботи, якщо проблему не усунуто? Навіть сильна сльозотеча може не допомогти промити очі. Пісок може зберігатися, викликати подряпини та стирання рогівки, яка є прозорою тканиною, що виконує захисну функцію для зіниці та райдужної оболонки. Симптоми стирання рогівки: біль під час моргання; неприємне відчуття сторонньої частинки в очах; затуманення зору та світлочутливість; почервоніння сенсорного органу.

За матеріалами Opticlub
Система Orphus