Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

СБУ затримала учасників угруповання, які викрадали та катували людей у так званих “центрах реабілітації”

Служба безпеки України блокувала діяльність організованої злочинної групи, яка під прикриттям лікування різних форм залежності викрадала і незаконно позбавляла волі громадян. Під час спецоперації співробітники СБУ звільнили 145 в’язнів з так званих “центрів реабілітації” у Рівненській і Тернопільській областях.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

За даними слідства, до складу угруповання входило 24 громадянина з різних регіонів країни, серед яких раніше засуджені за вчинення тяжких злочинів. Упродовж 2019-2020 років фігуранти приймали “замовлення” на примусове лікування від родичів громадян, які страждають від наркотичної, алкогольної або іншої залежності. Своїх “пацієнтів” зловмисники викрадали і звозили до спеціальних приміщень, облаштованих у 6 орендованих будинках з порушенням встановлених санітарних норм.

Учасники групи забороняли потерпілим вільно пересуватися і примушували їх працювати на різних об’єктах будівництва. До “порушників режиму” зловмисники застосовували фізичне насильство і катування.

Під час спецоперації співробітники СБУ затримали відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України організатора та активних учасників угруповання. Також правоохоронці провели майже 30 обшуків у помешканнях фігурантів і місцях незаконного утримання людей.

“Наразі вже повідомлено про підозру 24 зловмисникам за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 127 (катування) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Спецоперація проводилась спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури Рівненської області”, – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ