Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про надання додаткової відпустки для чорнобильців розповіли у ТДІзПП у Полтавській області

Для осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи передбачені пільги і компенсації, у тому числі за місцем роботи, згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» (далі – Закон).

Про надання додаткової відпустки для осіб постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи роз’яснив головний державний інспектор Богдан Козубенко.

Пунктом 22 ч.1 ст. 20 та п. 1 ч. 1 ст. 21Закону визначено, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесеним до категорій 1 та 2 визначено право на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Відповідно до ч. 2 ст.4 Закону України «Про відпустки» така додаткова відпустка належить до інших видів відпусток встановлених законодавством.

Додаткова відпустка, що надається особам 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, не належить до виду щорічних відпусток. Набуття права на таку відпустку не залежить від відпрацювання конкретного періоду (робочого року), надається незалежно від часу роботи на підприємстві, в установі, організації, а надається за календарний рік.

Таку відпустку не може бути використано в наступному році при невикористанні в поточному календарному році, не може бути подовжено на святкові і неробочі дні (ст. 73 КЗпП), що припали на період цієї відпустки. Крім того така відпустка не підлягає поділу на частини, не подовжуюється та не переноситься на інший період, якщо на період «чорнобильської» відпустки припав період тимчасової непрацездатності працівника, а також при настанні інших обставин, зазначених у Законі України «Про відпустки» та не підлягає компенсації як при звільненні, так і в період трудових відносин.

поширити новину: